רפי, איל ומשה אדרעי הקימו את עמותת אחינועם במטרה לתת הזדמנות שווה לצעירים הישראליים מהפריפריה

הפערים בין הפריפריה למרכז מגיעים לידי ביטוי במגוון רחב של תחומים, אולם אחד התחומים הבולטים ביותר הוא ללא ספק תחום החינוך והרווחה. בשנים האחרונות ועם פרוץ מגפת הקורונה דיווחו הרשויות על זינוק במספר המשפחות שפונות לטובת קבלת סיוע כספי, בעקבות מצוקה כלכלית שהגיעה לידי ביטוי גם בחוסר היכולת של המשפחות לרכוש מחשבים בעבור למידה מרוחקת. רפי, איל ומשה אדרעי שהקימו את עמותת אחינועם במטרה לתת הזדמנות שווה לבני ובנות נוער מהפריפריה לא נותרו אדישים והחליטו להרים את הכפפה ולצאת במבצע של גיוס מחשבים מחודשים וחדשים לטובת בני הנוער, כחלק מאג'נדה של צמצום פערים הן בהיבט הטכנולוגי אבל גם בהיבט חינוכי, ועדות לכך ניתן למצוא בקידום של תוכניות ארוכות טווח אותן מקדמת העמותה, לטובת יצירה של עתיד טוב יותר וכן מתן הזדמנות שווה.

שורה ארוכה של תוכניות לקידום בני הנוער בישראל

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים איל, משה ורפי אדרעי עמותת אחינועם הם בעלי שורשים עמוקים בחברה הישראלית, וזאת בשל היותם משפחה אשר גדלה והתגוררה בעיר צפת. למרות תנאי הפתיחה הקשים והמצב הכלכלי אשר הוביל את האחים לעצור את הלימודים ולסייע בכלכלת המשפחה. יחד עם זאת, הצליחו האחים לפתח את עצמם ואת היכולות שלהם ועל כן החליטו לעורר השראה בבני נוער מהפריפריה, כל זאת מתוך אמונה כי באמצעות קידום של תוכניות ארוכות טווח בפריפריה ניתן ליצור מערך תמיכה שיוביל להגשמה עצמית – וזאת למרות תנאי הפתיחה. על כן, האחים ביחד עם צוות המנדבים פועלים בכל ימות השנה למען אותם בני נוער באזורי הפריפריה, הן ע"י שיפוץ של מבנים כמו ספריות והן ע"י קידום של תוכניות לפיתוח מנהיגות אישית החל מגיל התיכון ועד להשתלבות בתפקידים בכירים, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מעטפת אישית אשר תאפשר לאותם בני ובנות נוער לממש את הפוטנציאל הטמון בהם, כאשר התוכניות הללו זוכות להצלחה אדירה מצד הרשויות כמו גם המשפחות של אותם ילדים שזוכות לקבל תמיכה מסיבית מטעם העמותה, גם בהיבט כלכלי.

חלוקת מלגות וגיוס כספים למען בני הנוער

חלק מהותי בתהליך של קידום בני נוער ומתן הזדמנות שווה מתבצע גם ברובד הכלכלי, וזאת על ידי חלוקה של מלגות לבני ובנות נוער בסיכון כמו גם משפחות שזקוקות לתמיכה כספית. גיוס הכספים וחלוקת המלגות מהווים את חוד החנית של פעילות העמותה אשר מקדמת את הנושא של השווין, כפי שניתן היה להתרשם בראיונות לתקשורת של רפי אדרעי עמותת אחינועם שסיפר בגילוי לב על הקשיים הכלכליים של משפחות שפונות בהמוניהן לעמותה, בייחוד על רקע מגפת הקורונה אשר הובילה להגדלת הפערים החברתיים והחינוכיים בעקבות הסגר. על כן, חלוקת המלגות מתבצעת הן בעבור משפחות  והן בעבור בוגרי התוכניות אשר משתלבים באקדמיה, ובהתאם לכך יכולים לפצוח בקריירה מניבה ומצליחה, כחלק מהליווי האישי אותו מעניקה העמותה לדור העתיד של מדינת ישראל.

לסיכום

יצירה של הזדמנויות חדשות מחייבת נקיטת צעדים שיובילו ליצירה של מערך תמיכה בעבור בני ובנות נוער שמתגוררים באזורי הפריפריה וזקוקים לדחיפה משמעותית. מאחר והעמותה חרטה על דגלה את שווין ההזדמנויות מתוך סיפור אישי, רפי אדרעי עמותת אחינועם והמייסדים פועלים בכל ימות השנה לטובת צמצום הפערים, הן ע"י תוכניות ליווי ארוכות טווח והן ע"י חלוקת מלגות לצד תוכניות נוספות שנמצאות בפיתוח, כל זאת כחלק ממטרה של צמצום פערים ומתן הזדמנות שווה לבני נוער מהפריפריה.

שאלות בנושא רפי, איל ומשה אדרעי הקימו את עמותת אחינועם במטרה לתת הזדמנות שווה לצעירים הישראליים מהפריפריה

למידע נוסף על רפי, איל ומשה אדרעי הקימו את עמותת אחינועם במטרה לתת הזדמנות שווה לצעירים הישראליים מהפריפריה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות