ייעוצי משכנתאות

שוק הדיור בישראל רותח ולא נראה שהמצב הולך להשתנות בזמן הקרוב. בהתאם, מימון נדל"ן למגורים הוא נושא מדובר מאוד ורלוונטי לכמעט כל משק בית. עליית מחירי נדל"ן היא הזדמנות ליועצי משכנתאות מכיוון שהיא הופכת את העבודה שלהם למאתגרת ומעניינת יותר ורלוונטית לעוד ועוד אנשים. חושבים על לימודי ייעוץ משכנתאות? קראו על הקורסים שמציעה מכללת פסגות.

מה עושה יועץ משכנתאות?

ראשית נאמר שאם אתם מתעניינים בלימודי ייעוץ משכנתאות, שעליהם נרחיב בהמשך הכתבה, תוכלו לקבל פרטים באתר של מכללת פסגות https://psagot.org/. יועץ משכנתאות הוא בעל מקצוע המעניק ייעוץ פיננסי ללקוחות המעוניינים לגייס, לתפעל ולמנף הון לצורך רכישת נדל"ן – כלומר לקחת משכנתא. במסגרת תפקידו, נדרש יועץ המשכנתאות למספר דברים חשובים:

כיצד ניתן ללמוד ייעוץ משכנתאות?

בישראל לא קיימת רגולציה המסדירה את פעילותם של יועצי משכנתאות, על אף שקיימת התארגנות וולונטרית במסגרת עמותת "יועצי מימון לדיור". מכללות שונות מציעות קורסים בנושא ייעוץ משכנתאות, שמטרתם להכשיר סטודנטים וסטודנטיות לעסוק במקצוע זה ולעבוד כעצמאים או שכירים בתחום.

קורס ייעוץ משכנתאות במכללת פסגות

מכללת פסגות מציעה קורס ייעוץ משכנתאות. הקורס מתאים למי שעולם מימון הנדל"ן מרתק אותו ומעוניין לסגל מומחיות בנושא בזמן קצר. בשל עליית מחירי הנדל"ן הצורך בידע מקצועי על מימון נדל"ן רק הולך וגובר, ולכן מקצוע ייעוץ משכנתאות הופך לאחד המקצועות המבוקשים בשוק. הקורס מאפשר לסטודנטים להכיר את קרביה של המערכת הבנקאית, ולנצל היכרות זו לטובת לקוחותיו וגם לטובתו האישית בבוא הזמן.

קורס ייעוץ משכנתאות נמשך 4 חודשים ולא מצריך ידע מקדים. הקורס כולל 12 שיעורים המקיפים נושאים מרכזיים כגון קריטריונים לקבלת משכנתא, פתרונות למסורבים, ריבית ולוחות סילוקין, סוגי ריביות, מסלולי הלוואת משכנתא, אסטרטגיה לבניית תמהיל, מחזור משכנתא, בניית תיק משכנתא, משכנתא חוץ בנקאית, מחיר למשתכן, פרקטיקה והכנה למבחני ההתאחדות. ניתן גם לעבור את הקורס אונליין.

קורס ייעוץ משכנתאות מתקדמים

מלבד קורס הבסיס לייעוץ משכנתאות, מציעה מכללת פסגות גם קורס למתקדמים בנושא למי שמעוניין להרחיב ולהעשיר את הידע שלו בתחום. הקורס מתאים גם למי שכבר עובד במקצוע ומעוניין ללמוד כיצד לבצע עסקאות מורכבות, לקבל כלים נוספים כדי לשפר את ההתנהלות מול הבנקים ולבנות תמהיל משכנתא ברמה האסטרטגית.

הקורס מתקיים במתכונת דיגיטלית בלבד וכולל 14 שיעורים המקיפים את הנושאים המתקדמים בייעוץ משכנתאות ומימון נדל"ן, כגון היכרות מעמיקה יותר עם עולם המשכנתאות בישראל, סוגי האישורים למשכנתא (עקרוני וסופי), שמאות מוקדמת לעסקת נדל"ן, כלים לחישוב עלויות עסקה, קריטריונים למחיר כסף, זכאות ומענקים בהלוואת משכנתא, מחזור משכנתא ומינוף נכס קיים, בניית תיק משכנתא בבנקים שונים והליך החיתום בהם, רכישת מגרש ובנייה עצמית או עסקית, ליווי קבוצות רכישה, גרירת משכנתא, הקפאת משכנתא, אישורי הכנסות ושיווק ומכירות בתחום המשכנתאות.