בראשית העסק – 5 דברים שכל מנהל חייב לוודא בפתיחת עסק

היום, יותר ויותר ואנשים רואים את היתרונות הרבים של ללכת בדרך עצמאית ומחפשים כיצד להתפרנס לחלוטין בכוחות עצמם. כמובן שזה רעיון מצוין ושיש בו המון יתרונות, אך מצד שני חייבים להיות ערוכים קודם כל ללא מעט קשיים בדרך ועל כן חשוב להתכונן היטב לפני שיוצאים לדרך. נכון, זו יכולה להיות רשימה אינסופית ובהחלט אפשר לדבר על מאות דברים שיש לחשוב עליהם, אך אם נתמקד בהחלט ניתן לתמצת את הדברים הללו לכמה נקודות כלליות וחשובות שיש לקחת בחשבון. הנה חמישה דברים שכל בעל עסק, מנהל, יזם או פרילאנסר בתחילת דרכו חייב לוודא בפתיחת עסק.

היתכנות כלכלית

ראשית כל, חשוב לוודא שאכן העסק שלכם יכול להיות רווחי. איך עושים זאת? על ידי חישוב הכנסות והוצאות עתידי. נכון, בשלב של פתיחת העסק לפעמים הנתונים הללו לא ברורים, אך יש לחשב אותם גם אם בצורה גסה וכללית למדי ולו רק בשביל להבין אם העסק שלכם אכן יכול להפוך לרווחי. אם אתם לא בטוחים לגמרי איך לעשות זאת ישנם גורמים רבים, חלק בתשלום ואחרים חינמיים, שישמחו לתת לכם שירות של ייעוץ והכוונה בנושא.

ספקים איכותיים

העבודה מול הספקים תעשה את כל ההבדל בין עבודה יומיומית רגועה וקולחת לעבודה לחוצה ולא ממש נעימה. קחו למשל דבר בסיסי מאד כמו ספק אינטרנט. חשוב שהוא יהיה איכותי במוצר שהוא מספק לכם שהוא אינטרנט מהיר, יציב ואיכותי, שיעניק לכם שירות צמוד ויחס אישי לכל אורך הדרך ושידע לתת מענה מהיר לתקלות במהלך הדרך. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC למשל מצביעות על שביעות רצון גבוהה בקרב עסקים קטנים עד גדולים וזה בהחלט מהלך נבון לבחור בספק טוב שכזה. כמובן שמומלץ למצוא את הספקים המוצלחים בכלל התחומים, ופה נציין כי ITC היא בהחלט חברה ששווה להכיר..

אסטרטגיית שיווק חכמה

ואם כבר דיברנו על אינטרנט, חייבים לומר מילה על נושא השיווק שבימינו נעשה רובו ככולו דרך הרשת. קחו בחשבון שבטח בתחילת דרככם, יהיה עליכם לעשות עבודת שיווק רצינית ואם אתם לא בטוחים אם יש לכם את הפניות לכך, שווה בהחלט לשקול לשכור את השירותים של גורם חיצוני שידאג לייצר אסטרטגיה מנצחת וגם ליישם אותה.

בראשית העסק 5 דברים שכל מנהל חייב לוודא בפתיחת עסק

מענה בירוקרטי

חשוב לדעת כי בתחילת הדרך ישנם כמה צעדים בירוקרטיים שיש לעשות. בהתאם למחזור ההכנסות הצפוי עליכם לפתוח תיק עוסק מורשה או פטור ותצטרכו לדאוג לתיאום מול מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. גם אם כבר התחלתם לרוץ שימו לב לעשות זאת בהקדם על מנת להימנע מהסתבכויות מיותרות עם גורמי החוק והאכיפה.

תזרים מזומנים

בהחלט נקודה חשובה מאד שיש לקחת בחשבון. עליכם להיות ערוכים לכל תרחיש, גם לכזה בו העסק לא יצליח. על כן יש להיערך עם תזרים מזומנים כך שתוכלו לכסות את הוצאות העסק ולשלם לעסקים במידה ותבינו כי אתם רוצים לבחור באפיק אחר.

קבלת ההחלטות בעסק צריכה להיעשות באופן מושכל, בין אם תבחרו בספק האינטרנט ITC, תשלבו בצוות יועץ עסקי או תבנו אסטרטגיית שיווק עם בעלי מקצוע – אין להקל ראש בנושא. בהצלחה.

שאלות בנושא בראשית העסק – 5 דברים שכל מנהל חייב לוודא בפתיחת עסק

בראשית העסק - 5 דברים שכל מנהל חייב לוודא בפתיחת עסק

למידע נוסף על בראשית העסק – 5 דברים שכל מנהל חייב לוודא בפתיחת עסק

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות