מעסיקים עובדים אשר סובלים מחרדה ו-OCD? ובכן, חשוב להתנהל מולם בצורה נכונה, וזאת בכדי לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. כיצד תעשו זאת מבלי לוותר על שירותם? על כך ועוד – במאמר הבא.

העסקת עובדים אשר סובלים מחרדות ו OCD: כך תנהלו אותם בצורה נכונה

המגזר  העסקי ניצב אל מול עידן חדש, בעיקר בעידן הפוסט קורונה. למעשה, יותר ויותר עובדים מגלים סימנים של חרדה אשר משפיעה באופן משמעותי על היכולת שלהם לתפקד בעבודה. לרוב, מדובר בעובדים מצוינים אשר רוצים להעניק את הטוב ביותר למקום העבודה, ולכן הם מפגינים נאמנות גבוהה מאוד. אולם, בתור המעסיקים שלהם אתם נאלצים להתמודד עם חרדות וכן הופעה של OCD אשר גורם לבעיות בתפקוד עד לכדי אפשרות לפיטורין. חשוב לזכור כי באמצעות התנהלות נכונה אשר כוללת הכוונה וטיפול, ניתן לעזור לעובד ואף לתרום לו באופן ממשי לטובת איכות חייו. אולם, בכדי להתחיל ולעזור עליכם להבין מהו OCD ומהי חרדה, כפי שנסביר כעת.

העסקת עובדים שסובלים מחרדה ו ocd כך תתנהלו נכון

מהו OCD?

OCD היא הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית אשר מסווגת כהפרעה נפשית אשר מאובחנת אצל גברים ונשים בשיעור גבוה במיוחד. למעשה, מדובר בהפרעה נפשית אשר מאופיינת בסימפטומים של מחשבות טורדניות וכן טקסים כפייתיים כגון ניקוי כפייתי, חזרה על אותה פעולה מספר פעמיים ועוד. מדובר בהפרעה נפשית אשר אותה מאבחנים באמצעות פסיכולוג אשר בוחן את המטופל באמצעות ריאיון אישי ומבחני אישיות, ובהתאם לכך קובע את סוג הטיפול המתאים. חשוב לזכור כי במידה והאדם אינו מעוניין לפנות לטיפול, הוא עשוי לסבול ממצוקה נפשית אשר עשויה להחריף עד לכדי דיכאון וירידה בפרודוקטיביות, לא רק בעבודה אלא גם בחייו הפרטים. לצערנו, אנו עדים לזינוק במספר המאובחנים ב OCD וכן בחרדה בעקבות נגיף הקורונה אשר הוביל עשרות אלפי בני אדם למחשבות קשות מאוד הנוגעות למצבם הבריאותי והכלכלי. יתרה מכך, אצל אנשים אשר סבלו קודם לכן מחרדה או OCD התגברו המחשבות וכתוצאה מכך נרשם זינוק של 110% במוקד הפניות ער"ן.

כיצד לפנות לעובד בצורה נכונה?

הדרך הטובה ביותר לעזור לעובד שלך היא באמצעות שיחה אישית. חשוב לציין כי עובדים אשר סובלים מ-OCD וחרדה סוחבים עמם תחושות של בושה, ולכן השיחה צריכה להתנהל בצורה נעימה ועדינה במיוחד. ניתן להפנות את העובד לטיפול CBT אשר נחשב לאחד הטיפולים הטובים ביותר בעבור טיפול בחרדה ו OCD, וכן טיפול פסיכולוגי אשר מקל מאוד על ההתמודדות עם הסימפטומטיים. רגישות היא שם המשחק כאן, ולכן חשוב להתנהג ברגישות הראויה ולהפנות את העובד לעבר כלים טיפולים אשר יעזרו לו להתמודד ולהתגבר על הקשיים, וזאת בכדי שהוא יוכל לקיים אורח חיים שגרתי עם תנאי עבודה מצוינים – ללא מאפיינים של חרדה ו OCD.