מוכרים או קונים נכס? ברור שמדובר בשלב חשוב מאד בחיים של כל אדם, זוג או משפחה. בשלב כזה יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון כמו שווי הנכס וכמה אפשר להוציא עליו במקרה של מכירה, מגבלות התקציב ואפשרויות להשקעה ומכירה בעתיד במקרה של רכישה וכן הלאה. בדיוק בשביל להיות בטוחים, בוחרים אנשים רבים בנקודת הזמן הזאת לעבוד עם מתווך נדל"ן בשל העובדה כי מתווך טוב יכול לכוון תמיד לנכס הנכון ולעזור למכור נכסים במהירות. עם זאת, במקרים הפחות טובים, אפשר ממש להיפגע מעבודה עם מתווך שעשוי לתת לכם מעט מאד ערך מוסף ולגבות על כך הרבה יותר מדי. נכון, חבל מאד לוותר על האפשרות של עבודה וסיוע ממתווך נדל"ן מקצועי ומנוסה, אז כדי שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה תמיד, הנה כמה כללים בסיסיים לבחירה מושכלת של מתווך נדל"ן.

בחרו במתווך מחברה מוכרת ומנוסה

דרך אחת בטוחה למדי למציאת מתווך טוב היא להתקשר עם חברת תיווך ותיקה. חברת תיווך אמינה ובעלת ניסיון לעולם תעסיק אך ורק מתווכים מקצועיים ולא תתעסק עם אלו שיצא להם שם רע בתחום. בנוסף, הבחירה בחברת תיווך תבטיח שהמתווך שיוצמד לכם יהיה כזה שלו הניסיון הנדרש והמתאים בטיפול בנכסים ובמקרים בדיוק מהסוג שלכם.

מתווך נדלן בלי להעקץ

אל תנסו לחסוך על חשבון האיכות

במיוחד ברכישה של נכס, ההוצאות הן רבות ומגוונות, מה שמביא הרבה מהרוכשים באופן טבעי לנסות ולצמצם את ההוצאות ככל הניתן. אחד המקומות שהם הכי מועדים לפורענות בעניין הזה, הוא הניסיון לחסוך בהוצאות התיווך. כמובן שזה בסדר ומקום הגיוני לנסות ולחסוך בו, אך לפעמים בניסיון לבחור במחיר הזול ביותר, בוחרים הרוכשים במתווך חסר ניסיון ולא מקצועי, מה שבהמשך כמובן עולה להם הרבה מאד כסף. למה זה קורה? ברכישה של נכס, מתווך חסר מקצועיות עשוי לנסות ולדחוף אתכם לרכישה, אפילו אם מדובר בנכס שלא מתאים לצרכים שלכם, וכך אתם עשויים למצוא את עצמכם מחפשים בית חדש מהר מאד כמובן תוך הפסדים כבדים בתהליך. אם מדובר בבית להשקעה נניח, מתווך חסר ניסיון עשוי להוביל אתכם לרכישה של נכס שערכו לא יעלה עם הזמן או שתתקשו למצוא דיירים שישכרו אותו.

התייעצו עם כאלו שכבר נעזרו במתווך טוב

האמת היא שאין דרך טובה יותר למצוא כל בעל מקצוע כיום, מהתייעצות עם חברים ומכרים עליהם אתם סומכים שכבר הלכו בדרך שלכם. מומלץ בשלב הראשון לברר במעגלים הקרובים שלכם, משפחה וחברים, על כאלה שנעזרו בשירותיו של מתווך טוב. לאחר מכן, אם לא מצאתם מישהו קרוב או שנזקק לשירותים דומים לאלו שאתם מחפשים, מומלץ בהחלט לנסות ולהתייעץ עם אנשים ברשתות החברתיות וכך לקבל את המידע האמין ביותר והבלתי תלוי לגבי מתווכים שונים.