אחסון אתרים: כיצד בוחרים את סוג השרת האידיאלי ביותר?

אחסון אתרים

בחירת סוג השרת המתאים ביותר עבור אחסון האתר שלכם, היא החלטה חשובה למדי. החלטה ראשונית אחת זו, עשויה להשפיע על האתר בדרכים רבות, כולל בהיבטי ביצועים, קידום במנועי חיפוש ועוד. כך תבחרו, את סוג השרת האידיאלי:

סוגי השרתים

יש כיום מגוון רחב של סוגי שרתים אשר מהם ניתן לבחור. בפועל, עבור אחסון אתרים, מדובר בעיקר על כמה סוגי שרתים בולטים במיוחד: שרת שיתופי, שרת ייעודי ושרת ווירטואלי.

שרת וירטואלי

שרת וירטואלי (VPS או Virtual Private Server) הוא סוג שרת מיוחד, בו כמה שרתים כאלה יכולים לפעול במקביל, על שרת פיזי אחד. לשרת הווירטואלי יש מגוון יתרונות. יתרון חשוב במיוחד שלו, הוא ביכולת להתאמה גמישה של השרת, לפי דרישות המשאבים המשתנות. יכולת זו, שימושית למשל כאשר מפעילים חנות מקוונת, בה העומס מצד הגולשים משתנה מאוד, בהתאם לפרמטרים שונים.

Web hosting

שרת שיתופי

שרת שיתופי, הוא סוג שרת שנועד לאחסן כמה אתרים שונים במקביל. באופן כזה, ניתן להבטיח מחיר נוח במיוחד לשכירת השרת וכתוצאה מכך, שרתים אלה פופולאריים מאוד. חסרון מסוים שלהם, הוא בכך שהלקוח חולק משאבים (של השרת הפיזי) עם שאר הלקוחות (אשר מתארחים באותו שרת שיתופי). כלומר, ייתכן שתשכרו שרת כזה והוא יעבוד היטב רוב הזמן, אבל במצב מיוחד של עומס רב ופתאומי על אתרכם, השרת לא יצליח לספק ביצועים מיטביים. כמו כן, בשימוש בשרת שיתופי ייתכנו גם סיכוני אבטחה, אשר שרת ייעודי עשוי לפתור.

שרת ייעודי

שרת ייעודי, הוא הכינוי המקובל עבור שרת ששוכר לקוח בודד וכל השימוש בשרת, שמור רק עבור אותו הלקוח. שרת כזה, יהיה באופן טבעי מעט יקר יותר משרת שיתופי. מצד שני, אם נשכור שרת ייעודי דווקא, נדע שכל המשאבים של השרת עומדים לרשותנו. מאחר שלא חולקים שרת מסוג זה עם לקוחות נוספים, הדבר גם בטוח יותר – יהיו פחות סיכוני אבטחה מאתרים של לקוחות אחרים ומהתקפות על אותם אתרים.

סוגי שרתים נוספים

כפי שהזכרנו, ישנם למעשה עוד סוגי שרתים רבים וכינויים שונים לשרתים מסוגים שונים. להשלמת התמונה, אלה כמה מונחים בולטים נוספים: VDS (Virtual Dedicated Server) הוא מעין VPS, שנשמרים עבורו משאבים בהיקף מוגדר מראש. שרת עשוי להיות מתואר, בהתאם למערכת ההפעלה שעליה הוא מבוסס. למשל שרת לינוקס או שרת חלונות. עוד אופן שבו מתוארים שרתים, הוא לפי מטרה מיוחדת שעבורה הם הוקמו. למשל שרת פיתוח או שרת בסיס נתונים. אם השרת נועד להגיש דפי אינטרנט לגולשים, הוא עשוי להיות מתואר כשרת Web, שרת אינטרנט או שרת HTTP.

לסיכום

אם אכן תבחרו את סוג השרת המתאים ביותר עבורכם, תבטיחו מיצוי של ההשקעה בשרתים אלה ותרומה מרבית שלהם לאתר.

שאלות בנושא אחסון אתרים: כיצד בוחרים את סוג השרת האידיאלי ביותר?

אחסון אתרים

למידע נוסף על אחסון אתרים: כיצד בוחרים את סוג השרת האידיאלי ביותר?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות