כל מי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם השיווק הדיגיטלי, עתיד לשמוע לא מעט מושגים כמו "ניהול קמפיינים" ו-"ppc". מכיוון שמאחורי מושגים אלו מסתתרות פעולות חשובות ומשמעותיות לפרסום ולשיווק עסקים, בכל סדרי הגודל ומכל הסוגים, קיימת חשיבות גבוהה להכיר אותם בצורה מעמיקה, על ידי קריאת המאמר הבא.

מה זה ניהול קמפיינים?

גוגל, פייסבוק ואינסטגרם מהווים כיום פלטפורמות בולטות ומשמעותיות לפרסום העסק. כדי למצות את מלוא התועלות הטמונים בפלטפורמות אלו, ההמלצה היא לעשות זאת באמצעות פרסום ממומן.
פרסום ממומן, חייב להתבסס על תכנון מקיף ופרטני אשר לוקח בחשבון פרמטרים כגון: קהלי היעד אליהם מעוניינים להגיע, מטרת הפרסום, תקופת הפרסום, גובה התקציב המוקצה לפרסום ופרמטרים נוספים.
במקום הזה בדיוק, נכנס השירות של ניהול קמפיינים לתמונה, כאשר מטרתו היא למעשה להבטיח אפקטיביות מקסימאלית לאותו הפרסום.
ניהול קמפיינים כולל בתוכו גם את תכנון הקמפיין או הפרסום, גם את ניהולו בפועל וגם את המעקב אחרי הביצועים ובמידת הצורך, ביצוע שינויים.
ניהול קמפיינים מצריך היכרות מקיפה עם כל ערוצי הפרסום הדיגיטליים וכמובן, גם ידע וכלים מתאימים ולכן, חשוב שהוא יבוצע על ידי מנהל קמפיינים ייעודי – זה יכול להיות אדם שזה התפקיד שלו וזה יכול להיות גם משרד פרסום המתמחה בדיגיטל.
פנייה לגורם מקצועי תבטיח ניהול קמפיין איכותי, אשר יותאם באופן פרטני לצרכי העסק כמו גם למטרות ולדרישות הפרטניות של בעליו.

ניהול קמפיינים ו PPC

מה זה ppc?


PPC (או pay per click) מהווה שיטת תשלום לפרסום של מודעות במנוע החיפוש גוגל.
לשיטת פרסום זאת קוראים גם קידום ממומן וניתן לבצע אותה דרך מערכת ייעודית בשם גוגל אדוורדס.
באמצעות ppc ניתן להתברג באופן מידי, בחלק העליון של העמוד הראשון, במילות המפתח הרלוונטיות – כאשר, קיימת אפשרות להסיר את המודעה בכל זמן נבחר.
היתרון המרכזי של מודעות ppc טמון ביכולות השליטה בקמפיין: קיימת אפשרות למקד את הפרסום במילות החיפוש הרלוונטיות ולהתאים אותו לגובה התקציב אשר מוקצה למטרה, להחליט מתי להעלות את הקמפיין, מתי להוריד אותו ומתי לשנות אותו.
שיטת התשלום במודעות ppc עובדת על פי הקלקה – כל פעם בה גולש לוחץ על המודעה, גוגל גובה סכום כסף מסוים וידוע מראש (מדובר בסכום קטן אשר נקבע ע"פ ציון האיכות של אותה מילת מפתח).
בכדי שקמפיין ppc יהיה אפקטיבי, קיימת חשיבות לתכנן אותו בקפידה: יש לבחור את מילות המפתח הרלוונטיות בתבונה, יש לסדר את המילים הנבחרות בקבוצות, במקרים מסוימים ההמלצה תהיה גם לבנות דפי נחיתה ייעודיים – כאשר מי שילחץ על המודעות יגיע אליהם.
כאמור, ppc הוא כלי שיווקי חשוב ומשמעותי, אבל בכדי למקסם את תועלותיו, קיימת חשיבות לתכנן ולנהל אותו בתבונה, כמו גם לעקוב אחרי התוצאות שלו ולכן, ההמלצה היא להסתייע באיש מקצוע המתמחה באופן פרטני בנושא של ניהול קמפיינים ממומנים בגוגל.