חשוב להבין שרואה חשבון מחזיק בשלל תפקידים מהותיים. כאלו שחוסכים כספים, מונעים הסתבכויות מיותרות מול רשויות המס, מייעלים מהלכים כלכליים וכדומה. מכאן שהרוב הגדול אינו מתלבט האם להעסיק רואה חשבון, אלא מתלבט איזה הכי מתאים, ופה הייזלר נכנס לתמונה – מבקש להעניק מספר טיפים חשובים מניסיונו הרב.

מה נכון עבור עסק גדול וקטן?

מי שקרא על אבנר הייזלר בדה מרקר מבין שבתחום העסקים שם המשחק הוא זיהוי הזדמנויות ומי שנעזר בניסיונו של הייזלר, למד שגם אם מדובר בבית עסק קטן שאינו מעסיק הרבה עובדים, עדיין כדאי למצוא רואה חשבון מקצועי, במיוחד אם אין הכשרה מתאימה ובו זמנית נדרשים לנהל את העסק עצמו. אי לכך ההמלצה הראשונה היא לבחור ברואה חשבון שמותאם לסדר גודל של בית העסק. כלומר אם מדובר בבית עסק קטן, מוטב לחבור לרואה חשבון עצמאי שמעניק יחס אישי, אך אם מדובר בחברה גדולה, מוטב למצוא חברה בתחום שמעניקה שירותים בהיקף יותר נרחב, אם כי מראש חשוב לוודא מול מי עומדים לעבוד באופן שוטף.

אמינות וסדר

רואה חשבון איכותי הוא רואה חשבון שקודם כל שומר על סדר עילאי והוא בן אדם אמין. הוא אדם שניתן להתייעץ עמו ושניתן להיות בטוחים שהוא יתנהל מול הרשויות באופן תקין וחף מעיגולי פינות, כאלו שעשויות לסבך בהאשמות וקנסות. עתה אם נחזור אל אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר, ניזכר עד כמה עמידה על זכויות שמגיעות כחוק חשובה לו, ועד כמה היכולת לסמוך על הצד השני מהותית. אותו הדבר בדיוק תקף גם פה. חשוב שנחוש שרואה החשבון שמייצג מול הרשויות ושמייעץ באופן שוטף הנו בעל מקצוע אמין, ובו זמנית חשוב לוודא שהוא מתנהל בצורה מסודרת, בצורה שאינה משאירה מקום לטעויות של חוסר תשומת לב.

אבנר הייזלר עושה סדר כך תבחרו מנהלת חשבונות לעסק

ללא בושה – בקשו המלצה

כמו בכול תחום, כך גם פה מאוד חשוב להשקיע בבירורים מקדימים – בחיפוש אחר המלצות. עם זאת, הייזלר מחדד שאין להסתפק בהמלצה מבית עסק שמקיים מערכת יחסית שטחית עם רואה החשבון, אלא מוטב לחפש המלצה שמבוססת על היכרות ארוכה ומעמיקה. מצאתם רואה חשבון שנשמע טוב אך אין לכם מידע פנימי עליו? תבקשו לדבר עם שניים/שלושה לקוחות. אינכם חשים בנוח? ובכן הראיון של אבנר באתר וואלה מלמד שחשוב להגן על זכויות הצד החלש, ולמרות שאתם הלקוחות אינכם "חלשים", אתם כן נמצאים בעמדה פגיעה, כי מספיק שתבחרו באופן שגוי, על מנת שלאחר מכן תשלמו במגוון מישורים.

בחינת תחום התמחות

לפני כמה שנים התראיין אבנר הייזלר ב ynet-וגם שם הוא תרם מניסיונו הרב בתחום העסקים. כיום כאשר הוא ממשיך ללוות עסקים רבים, יש לו טיפ משמעותי עבורכם. הייזלר מציין שממש כפי שיש עו"ד שמתמחה בדיני נזיקין ויש עו"ד שמתמחה בדיני משפחה, כך גם בתחום ראיית החשבון. יש אחד שמתמחה בהגשת דוחות ויש אחד שמתמחה בייעוץ מס, משמע תמיד חשוב לחבר בין צורך לבין איכות ההתמחות. תפעלו בהתאם!