הכירו את בלאקרוק: כל מה שכדאי לדעת על בית ההשקעות הגדול

בעולם הפיננסים וההשקעות, מעטים השמות שיש להם משקל וסמכות כמו בלאקרוק. בית ההשקעות בלאקרוק הוא מעצמה אסטרטגית. עם נכסים מנוהלים (AUM) שנוסקים מעבר ל-10 טריליון דולר, זהו לא רק מוסד פיננסי אלא ענק שמעצב את גורלם של שווקים ומשקיעים כאחד. במאמר זה נבחן את בית ההשקעות הגדול, נחשוף מה מניע אותו ונסקור מהן מטרות העל שלו. מניהול נכסים ועד ניתוח סיכונים, תמיכה בקיימות וחדשנות טכנולוגית, ההשפעה של בלאקרוק אינה יודעת גבולות, והסיפור שלו הוא לא פחות ממרתק.

מה זה בלאקרוק?

BlackRock, Inc., שנוסד בשנת 1988, הוא תאגיד ניהול השקעות רב לאומי אמריקאי שבסיסו בעיר ניו יורק. החברה הוקמה על ידי לארי פינק, רוברט קפיטו, סוזן וגנר וראלף שלושטיין. בתחילה, היא החלה כמנהלת סיכונים ונכסים מוסדיים בעלי הכנסה קבועה, אך מאז התפתחה לענקית פיננסית רבת פנים עם נוכחות גלובלית.

המטרות של בית ההשקעות בלאקרוק

המטרה העיקרית של בית ההשקעות בלאקרוק היא לסייע ללקוחותיו להשיג את יעדיהם הפיננסיים. בין אם אתם משקיעים פרטיים, קרן פנסיה, קרן עושר ריבונית או תאגיד, בלאקרוק מציע מגוון רחב של פתרונות השקעה המותאמים לצרכים הספציפיים שלכם. החברה שואפת לייצר תשואות עבור לקוחותיה תוך ניהול סיכונים יעיל.

אחת ממטרות העל של בלאקרוק היא לקדם קיימות ארוכת טווח והשקעות אחראיות. היא שמה דגש חזק על גורמי סביבה, חברה וממשל בהחלטות ההשקעה שלה. על ידי שילוב שיקולי קיימות באסטרטגיות שלה, בלאקרוק שואף ליצור השפעה חיובית על החברה והסביבה תוך מתן תשואות פיננסיות ללקוחותיו.

 

פעילות בעולם ההשקעות

פעילותו של בית ההשקעות בלאקרוק בעולם ההשקעות היא ענפה ורבת פנים. להלן כמה מההיבטים המרכזיים המגדירים את תפקידו בתחום הפיננסי העולמי:

  • ניהול נכסים: בלאקרוק ידוע בעיקר בזכות כישורי ניהול הנכסים שלו. הוא מציע מגוון רחב של מוצרים ושירותי השקעה, כולל קרנות נאמנות, קרנות סל (ETF) וחשבונות מוסדיים נפרדים. החברה מנהלת השקעות בסוגי נכסים שונים, כולל מניות, הכנסה קבועה, חלופות ואסטרטגיות מרובות נכסים.
  • ניהול סיכונים: כאחת מחברות ניהול הסיכונים הגדולות בעולם, חברת בלאקרוק מספקת שירותי ניתוח סיכונים וייעוץ למשקיעים מוסדיים, ומסייעת להם להבין ולנהל את החשיפה לסיכונים ביעילות.
  • טכנולוגיה ואלאדין: בלאקרוק פיתח את אלאדין, פלטפורמה טכנולוגית רבת עוצמה המציעה פתרונות ניתוח סיכונים, ניהול השקעות ומסחר ללקוחות. אלאדין נמצאת בשימוש נרחב על ידי משקיעים מוסדיים ומוסדות פיננסיים ברחבי העולם כדי לשפר את ניהול התיקים והערכת הסיכונים.
  • אינדקס ותעודות סל: בלאקרוק מוביל בענף תעודות הסל באמצעות המותג iShares שלה. תעודות סל iShares מציעות למשקיעים מגוון רחב של אפשרויות להיחשף לשווקים, לסקטורים ולסוגי נכסים שונים. מומחיותה של החברה בתחום האינדקס הפכה אותה לשחקן משמעותי בתחום ההשקעות הפסיביות.
  • קיימות ו-ESG: חברת בלאקרוק תומכת קולנית בשילוב גורמי ESG בהחלטות השקעה. החברה השיקה תעודות סל ממוקדות ESG ופועלת באופן פעיל עם חברות לקידום פרקטיקות עסקיות בנות קיימא. השפעתה של בלאקרוק בתחום ה-ESG גדלה באופן משמעותי, ועיצבה את האופן שבו חברות ניגשות לקיימות.
  • ניהול אקטיבי: בעוד שבלאקרוק ידוע בהצעות ההשקעה הפסיביות שלו, יש לה גם מערך חזק של קרנות המנוהלות באופן אקטיבי. קרנות אלו מובלות על ידי מנהלי תיקים מנוסים השואפים להשיג ביצועים טובים יותר מהמדדים בשוק.
  • חינוך פיננסי: בלאקרוק מחויב לחינוך משקיעים ולקידום אוריינות פיננסית. באמצעות הפלטפורמה הדיגיטלית שלו, הוא מספק משאבים, תובנות וכלים כדי לעזור לאנשים לקבל החלטות השקעה מושכלות.
  • נוכחות גלובלית: לבלאקרוק טביעת רגל גלובלית אמתית, עם משרדים ביותר מ-30 מדינות ולקוחות כמעט בכל פינה בעולם. הפריסה הבין-לאומית של החברה מאפשרת לה להציע חוסן כלכלי וחברתי על ידי סיפוק פתרונות השקעה מקומיים ומומחיות.
  • סנגור ומעורבות: בלאקרוק עובד עם קובעי מדיניות, רגולטורים וחברות כדי לקדם ממשל אחראי ופרקטיקות בנות קיימא. לקולה יש משקל משמעותי בעיצוב הסטנדרטים של התעשייה הפיננסית.

לסיכום

בלאקרוק אינו רק מוסד פיננסי העוסק בהשקעות, אלא כוח משפיע המעצב את נוף ההשקעות העולמי. עם התמקדותה בהצלחת לקוחות, השקעה אחראית וטכנולוגיה חדשנית, בלאקרוק ממשיך למלא תפקיד מרכזי בעולם הפיננסים, ומשפיע על שווקים ומשקיעים ברחבי העולם. פעילותו רבת הפנים, מחויבותו לקיימות ומסירותו הבלתי מעורערת ללקוחותיו הופכים אותו לנוכחות דומיננטית בעולם ניהול ההשקעות המתפתח ללא הרף.

שאלות בנושא הכירו את בלאקרוק: כל מה שכדאי לדעת על בית ההשקעות הגדול

למידע נוסף על הכירו את בלאקרוק: כל מה שכדאי לדעת על בית ההשקעות הגדול

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות