סובלים מצרבות בעבודה? תפסיקו לסבול – יש מה לעשות!

צרבת היא תופעה בריאותית מוכרת ושכיחה אשר עשויה להתרחש על רקע של מגוון רחב של סיבות. צרבת שמתרחשת בזמן יום עבודה משפיעה מאוד על היכולת לשמור על שגרת עבודה תקינה, בייחוד על רקע חוסר הנוחות הנוצר על רקע של תחושה של כאב באזור עצם החזרה, כאשר הישענות קדימה עלולה להחריף באופן משמעותי את התסמינים. החדשות הטובות הן שלא מדובר בגזרת גורל, אלא ניתן לטפל בתופעה הזו באמצעות מגוון טיפולים טבעיים. מהם? להלן הפרטים שיכולים לסייע בעבור כל עובד או עובדת שסובלים מצרבות.

שינוי בהרגלי התזונה

כפי שציינו בתחילת הסקירה, צרבת היא תופעה שכיחה המתרחשת על רקע של רמת חומציות גבוהה ולא מאוזנת באזור הקיבה, מה שמוביל לתחושה של צריבה באזור הוושט והחזה. יש מה לעשות נגד צרבות, כאשר הצעד הראשון והחשוב ביותר הוא לשנות את הרגלי התזונה. העדיפו שלא לאכול ארוחה כבדה בארוחת הצהריים וכן להקפיד על שילוב של חומרי גלם טריים ולא מתועשים או עתירים בשמן, כל זאת מתוך מטרה להפחית את רמת החומציות הגבוהה ובכך גם ליצור הקלה משמעותית בתדירות של הצרבת וכן בהשפעתה לאורך הזמן. לפני שמחליטים על שינוי כזה, רצוי לתאם פגישת ייעוץ אצל תזונאית אשר מתמחה בתחום הזה של צרבות ובהתאם לכך תבנה בעבורכם תפריט בהתאמה אישית התואם את סגנון החיים, הגיל והרקע הבריאותי.

שתייה של חליטת תה

מומלץ לשלב בשגרת היום יום שלכם ובוודאי בעבודה חליטות תה איכותיות כמו למשל תה קמומיל, וזאת בשל ההקלה שאותה ניתן לקבל בזכות המרכיבים הטבעיים המצויים בתוך חליטות תה איכותיות אשר יכולים לסייע לטובת הרגעה של מיצי הקיבה וכן פעילות מעיים תקינה. רכישה של חליטות תה אפשר לבצע בחנויות הטבע בכל רחבי הארץ, בעלות כספית נוחה.

 

 

פעילות גופנית קבועה

החשיבות של פעילות גופנית סדירה בשגרת היום יום כבר ידועה לכל, אולם האם ידעתם כי להליכה או לריצה עשויה להיות השפעה גם על הצרבת? הסיבה לכך נובעת בעקבות שיפור בפעילות מערכת העיכול המתבצעת במסגרת של פעילות ספורטיבית, ועל כן אפשר לנצל את ההפסקה שלכם מהעבודה לטובת הליכה קצרה מסביב לבניין וזאת מתוך מטרה להוביל לשיפור בתדירות הצרבות, ובתחושה הכללית. שימו לב כי חלק מהתרגילים עלולים להשפיע על ההיתכנות של הצרבת ועל כן התייעצות עם מאמן היא חשובה, לטובת בנייה של תוכנית אימונים פרטנית שצריכה להתבצע גם לאחר שעות העבודה.

הרבו בשתייה של מים

על מנת להפחית את העוצמה של הצרבת מומלץ לשתות הרבה מאוד מים במהלך היום. שימו לב כי רכישה של בקבוק שומר קור מהווה דרך מצוינת לקבל תזכורת לשתות, כאשר אפשר לצרף לבקבוק גם פרוסות של מלפפון אשר יעניקו לכם את הרעננות לה אתם זקוקים, בייחוד על רקע של צרבת שמתרחשת באמצע יום העבודה.

לסיכום

צרבות מתחילות בדרך כלל כתוצאה מכאב בטן שמתפשט לאזור עצם החזה, כתוצאה מעלייה ברמת החומציות בקיבה. בעבור ציבור העובדים מדובר בתופעה שעשויה להוביל לקושי משמעותי להמשיך את השגרה, בייחוד אם מדובר בצרבות שחוזרות על עצמן באופן קבוע. על כן, שילוב של טכניקות טיפול טבעיות לצד בדיקה אצל רופא משפחה מהווה דרך מצוינת להפחית את התסמינים ובכך ליצור שגרת עבודה וחיים נוחה ככל האפשר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא סובלים מצרבות בעבודה? תפסיקו לסבול – יש מה לעשות!

למידע נוסף על סובלים מצרבות בעבודה? תפסיקו לסבול – יש מה לעשות!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות