מקריאטין ועד אבקת חלבון – כמה יעלה לנו לפתח את הגוף ולעלות במסת שריר?

תחום תוספי התזונה הפך לאחד מהתחומים הצומחים ביותר, ולא בכדי. ההתעניינות הרבה בפיתוח של תוספים איכותיים הובילה את הקהל הרחב להתעניין ברכישה של תוספים, לא רק לצרכים בריאותיים כמו התגברות על חוסרים תזונתיים אלא גם בעבור ספורטאים אשר רוצים לפתח את הגוף ואף להעלות במסת השריר, כחלק מנטילה קבועה של תוספים. מהם התוספים שעשויים לסייע בתהליך הזה וכמה זה עולה? להלן סקירה שיכולה להתאים לא רק לספורטאים מקצועיים אלא גם לגברים ונשים שמקדישים זמן ומאמץ לחיטוב הגוף, ורוצים להגיע לתוצאות. מוכנים? בואו נתחיל!

תוסף תזונה קריאטין

אחד מתוספי התזונה המזוהים ביותר עם ספורטאים הוא תוסף המבוסס על קריאטין. קריאטין הוא מולקולה המסייע לפעילות של חומצות השומן, ועל כן מדובר בתוסף איכותי שנועד לסייע להתגבר על המחסור הטבעי בעקבות קצב ייצור הולך ופוחת. תוסף תזונה זה משמש ספורטאים לטובת העלאת מסת שריר, שיפור בביצועי אימוני כוח, התאוששות מהירה מאימונים ועוד, והוא נמכר בטווח מחירים הנע בין 99-350 ₪, תלוי בהרכב של התוסף וכן במספר הגרמים. במידה ואתם נוטלים את התוסף הזה באופן קבוע, רצוי לבצע רכישה של אריזת חיסכון וכן לבצע השוואת מחירים בין הספקים השונים, כל זאת מתוך מטרה לשלב אותו בשגרת הספורט ובהתאם לכך גם להעלות את מסת השריר.

תוסף תזונה חומצות אמינו

מאחר ואתם כספורטאים מבצעים פעילות גופנית בעצימות גבוהה, שילוב של חומצות אמינו מהווה חלק בלתי נפרד משמירה על תדירות אימונים וכן הפחתה בסיכוי לפציעות שישביתו אתכם מפעילות. תוסף תזונה חומציות אמינו מסוג BCAA היא קומבינציה של חומצות אמינו בעלות ערך רב לגוף האדם, ועל כן מדובר בתוסף נמכר מאוד. טווח המחירים של התוסף הזה מתחיל ב 70 ₪ ויכול להגיע גם למאות שקלים, תלוי בסוג היצרן.

תוסף תזונה חלבון

תוסף התזונה המזוהה ביותר עם ספורטאים הוא תוסף תזונה חלבון. חלבון הוא אבן בניה משמעותי מאוד בתהליך של חיטוב והעלאת מסת שריר, כאשר רכישה של תוסף זה מהווה הזדמנות מצוינת להגביר את צריכת החלבון ובכך ליצור מענה המגיע לידי ביטוי בתוספת של חלבון מהחי או מהצומח. העלות של תוסף תזונה נע בין 80-300 ₪, כאשר רצוי ליטול את התוסף הזה לאחר האימון ולא לפני.

 

 

תוסף תזונה מגנזיום

מגנזיום אחראי למגוון רחב של תהליכים בגוף, כאשר בין התפקידים הבולטים שלו בעבור ספורטאים הוא למנוע התכווצות שרירים שנוצרת בעקבות שגרת אימונים עמוסה. שימו לב תוסף זה עשוי להוביל לתוצאות לוואי כמו שלשלולים, ועל כן מומלץ שלא לקחת אותו לפני תחרות או מרתון. טווח המחירים של תוסף תזונה זה נע בין 50 ₪-200 ₪, כאשר אפשר להשיג אותו במחיר מצוין ברשתות הפארם וכן בחנויות הטבע.

בחירה של תוספי תזונה – כך תעשו זאת

לא כל תוסף תזונה מתאים לכל ספורטאי, ועל כן חשוב לפני שמחליטים לשלב את תוסף התזונה במסגרת התפריט היומי להתייעץ עם רופא כמו גם תזונאית המתמחה בתחום של ספורטאים. בדיקת דם פשוטה יכולה לסייע לכם לקבל תמונת מצב מדויקת לגבי חוסרים תזונתיים כמו למשל מגנזיום או ברזל, ולצד זה לבנות תפריט תזונתי תומך אשר יאפשר לכם לבצע את התרגילים שיובילו לא רק לחיטוב אלא גם להעלאת מסת שריר וכן הגעה לתוצאות מעולות, בהתאם לסרגל המאמצים שלכם.

לסיכום

הסיקרה אותה הצגנו לכם כאן היא רק קצה המזלג בכל הקשור לתוספי תזונה המיועדים לספורטאים. כפי שציינו, החלטה לגבי תוסף צריכה להתקבל בליווי מקצועי וכן תוך בדיקה של זהות החברה ממנה רוכשים, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לקבלת החלטות נכונות ומושכלות בנוגע לשגרה הספורטיבית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא מקריאטין ועד אבקת חלבון – כמה יעלה לנו לפתח את הגוף ולעלות במסת שריר?

למידע נוסף על מקריאטין ועד אבקת חלבון – כמה יעלה לנו לפתח את הגוף ולעלות במסת שריר?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות