כיצד להימנע מטעויות עסקיות?

הקמת עסק זאת משימה לא פשוטה. העסק חייב לגבור על המתחרים, חשוב שהוא יבלוט, ייצור תהודה ויגיע בתהליכי השיווק שלו אל קהל היעד הרלוונטי. עסק בישראל עליו לשרוד את כלל הבירוקרטיות, המיסים וההיטלים שחלים עליו ובנוסף: לייצר רווחים!

ואכן, בכל הנוגע לעסקים, בארץ נפתחים בכל יום עסקים חדשים שמנסים לשרוד בעולם תחרותי חסר רחמים. אבל כיצד אפשר "ללכת בין הטיפות", לנהל נכון את העסק, להימנע מטעויות ואפילו להרוויח? הנה כמה דגשים שיש לשים אליהם לב:

ניהול עסק

אל תקימו עסק ללא אסטרטגיה שיווקית

כל עסק לפני שהוא נפתח מחייב באסטרטגיה שיווקית, בין אם מדובר בהקמת מוסך, ובין אם מדובר בהקמת חברת דיגיטל.

אסטרטגיה שיווקית היא הדרך של כל עסק להגדיר את עצמו, לדעת כיצד עליו לשווק ולפרסם את המוצרים והשירותים שלו. באמצעות אסטרטגיה שיווקית ניתן לבצע בידול בין העסק למתחרים שלו, להבין מיהו קהל היעד, לדעת כיצד לפנות אל קהל היעד וכיצד לבצע תהליכי מיתוג ושיווק. לכן חשוב תמיד להכין אסטרטגיה שיווקית,  באופן עצמאי או באמצעות אנשי המקצוע המומחים בתחום השיווק.

בחירת מיקום נכון

בכל הנוגע להקמת עסקים כמו גם להצלחה של עסקים, חשוב לדעת כי לוקיישן, משמע מיקום העסק, הינו הבחירה החשובה ביותר שיש לבצע. נסו להבין באילו אזורים כדאי לעסק להיפתח, אלו עסקים נמצאים באזור או ברחוב בו החלטתם לפתוח את העסק שלכם? האם מדובר במיקום בו ישנם לקוחות פוטנציאלים? או שמא המקום שומם וחסר מעוף?

נסו להבין האם אתם בכלל זקוקים למשרד או בית עסק, או שאתם בכלל יכולים לבצע את העבודה מהבית או ממשרדים להשכרה על בסיס שעתי. שיקולים אלה יעזרו לכם למקם נכון את העסק, כמו גם לחשב את עלויות השכירות ושאר הוצאות התפעול הדרושות.

היעזרו באפליקציות ותוכנות חכמות לעסקים

בדקו אילו אפליקציות חכמות ישנן לניהול עסקים. כיום ישנן שלל תוכנות מתקדמות ואפליקציות לעסקים שמקנות יתרונות לבעל העסק. יתרונות חשבונית ירוקה למשל, בולטים בכל הנוגע לניהול פנימי של עסקים שכן חשבונית ירוקה מאפשרת שליחת חשבוניות במייל, הוצאת קבלות בקלות, ניהול הוצאות והכנסות, ניהול מלאי ועוד. לכן חשוב לבחור בתוכנת הנהלת חשבונות טובה כמו גם בשלל אפליקציות לניהול זמן, מלאי ועובדים.

שכרו את שירותיו של רואה חשבון

אם אתם עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ יש לשכור את שירותיו של רואה חשבון. העדר ניהול החשבונות באמצעות רואה חשבון מיומן יוביל לחובות, אי הבנות והוצאות גדולות בתשלומים לרשויות, לכן יש לשכור את שירותיו של רואה חשבון אשר יסייע לכם ברישום נכון של העסק מול הרשויות, כמו גם בניהול תזרים המזומנים, דוחות שיש להגיש לרשויות, ניהול התשלומים וההוצאות.

שכרו עובדים רק כאשר יש לכם את היכולת לכך

נסו לתפעל את העסק באופן עצמאי, לפחות עד שהוא יוליד רווחים. חשוב לדעת כי רוב העסקים בשנה הראשונה אינם מייצרים רווחים ולכן מומלץ לא לשכור עובדים עד לייצור רווחים, או עד שיש לכם את היכולות לשלם משכורות ואת כלל התנאים הסוציאליים לעובדים שלכם. זכרו: העדר תשלומים לעובדים יגררו קנסות, תביעות והוצאות שאינן כדאיות לעסק.

נהלו מלאי בצורה קפדנית ונכונה

נהלו את המלאי בעסק בצורה מוקפדת, חסכנית ויעילה. בחרו בשיטת ניהול FIRST IN FIRST OUT  המקנה ניהול נכון יותר של מלאי מבלי לאבד סחורה חשובה עקב התיישנות או פג תוקף של מוצר.

 

לסיכום, כיום יש שלל עצות, פתרונות, שירותים ותוכנות שיסייעו לכם לנהל עסק בצורה נכונה, תוך שחשוב מכל לשים לב ולמנוע טעויות הרות גורל בעת הניהול! בשל כך יש לתכנן, לשים לב לכל פרט ולבצע חישובים מקצועיים ונכונים בכל הנוגע לעלויות הוצאות ותפעול העסק שלכם.

שאלות בנושא כיצד להימנע מטעויות עסקיות?

ניהול עסק

למידע נוסף על כיצד להימנע מטעויות עסקיות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות