למי פונים כשעוברים רשלנות רפואית

מהי ההגדרה של רשלנות רפואית? כיצד תדעו שעברתם חוויה לא נעימה שכוללת טיפול רשלני? ולמי פונים במידה ואתם רוצים לקבל פיצוי בעקבות הנזק? אם מצבכם הרפואי או הנפשי התדרדר עקב טיפול רשלני: חשוב להמשיך לקרוא את המידע החשוב בנושא!

רשלנות רפואית היא נושא כאוב במיוחד, שכן מדובר במקרים בהם התבצע במטופל או במטופלת טיפול רשלני לא מבוקר ולא אחראי שכתוצאה מכך גרם למטופלים נזקי גוף ונפש חמורים, אשר הפכו את חייהם על פיהם.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכמה וכמה מקרים, כגון: רשלנות בעת הריון ולידה, רשלנות רפואית בניתוח, במתן אבחנה, מרשמים, בעת טיפול חירום ומתן עזרה ראשונה, כמו גם בזמן פרוצדורות, הרדמות, טיפולי שיניים ואף בניתוחים פלסטיים וטיפולים ברפואה המשלימה.

חשוב לדעת כי הגדרתה של רשלנות רפואית על פי החוק היא: מתן שירותים רפואיים למטופל מבלי לנהוג ברמת הזהירות הסבירה, תוך שהפעולה יכולה להיגרם על ידי רופא, צוות אחים ואחיות, פרמדיקים, מנתחים, רופאי שיניים, מטפלים ברפואה המשלימה, פסיכולוגים ועוד, לכן היריעה רחבה במיוחד בכל הנוגע לרשלנות מסוג זה, מה שגורם לרבים לתהות בנוגע לחוויה הקשה שהם עברו.

רשלנות רפואית

כיצד יודעים אם חוויתם רשלנות רפואית?

כדי לדעת האם חוויתם רשלנות רפואית, חשוב בתחילה להבין מהם הגורמים שגרמו למצב הרפואי הנוכחי שלכם, כמו גם להבין מה היה מצבכם הרפואי לפני הטיפול, לדוגמא: העדר בדיקות מתאימות בזמן ההיריון והעדר הפנייה לבדיקות של אישה הרה על ידי רופא הנשים, עלול להוביל למומים מולדים בעובר או לבעיות בעת הלידה ובמהלך ההיריון ולכן מדובר ברשלנות רפואית.

דוגמא נוספת היא מתן תרופות מרשם לא נכונות ולא מתאימות לחולה, כאשר התרופות שהמטופל נטל, הרעו את מצבו עד מאד וגרמו לו להידרדרות במצב הרפואי או לנכות.  בשל כך יש לבדוק את הקשר הסיבתי בין הטיפול שניתן לכם ולהוכיח כי מצבכם הרפואי הורע לאחר קבלת הטיפול הרפואי.

נוסף לכך, חשוב לאסוף את כלל חוות הדעת, המסמכים והאבחנות הרפואית כמו גם מרשמים שניתנו לכם בעת הטיפול וזאת על מנת שתוכלו להוכיח את הקשר הסיבתי הכה חשוב בתביעת רשלנות רפואית.

למי פונים כשעוברים רשלנות רפואית?

אם עברתם חוויה קשה בתחום הרפואי, חשוב כי תפנו לעו"ד רשלנות רפואית המתמחה בתחום, תוך בחירת עורך דין מקצועי וכזה שיוכל לאשר לכם את הקשר בין ההתדרדרות במצבכם הרפואי לבין הטיפול שקיבלתם.

עורך דין מנוסה ומקצועי ידע להנחות אתכם בכל הצעדים והפעולות שיש לבצע לפני הגשת התביעה, כמו גם שהוא ינחה אתכם ויעזור לכם בתהליך, החל משלבי איסוף הראיות וההוכחות, עד לשלב התביעה מול המוסד והגורם המטפל, כמו גם שהוא יוכל לסייע לכם בתביעות מול המוסד לביטוח הלאומי לקבלת הזכויות שמגיעות לכם.

עורכי דין המומחים ברשלנות רפואית הם אלה שייצגו אתכם לכל אורך הדרך, בין אם מדובר בייצוג בזמן דיונים והגעה להסכם פשרה מול המוסד המטפל, לבין אם מדובר בייצוג בבית המשפט.

בכך אפשר ליהנות מייעוץ מקצועי, חוות דעת רפואיות וייצוג בבית המשפט לקבלת כלל הפיצויים והזכויות שעליכם לממש למען איכות חיים טובה יותר.

שאלות בנושא למי פונים כשעוברים רשלנות רפואית

רשלנות רפואית

למידע נוסף על למי פונים כשעוברים רשלנות רפואית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות