חדשות כיפה חושפים: מענק כספי לכלל עובדי המגזר הציבורי לרגל חג הפסח

אתר כיפה חשף את היתרונות חסרי התקדים שנקבעו בהסכם המסגרת של האוצר, לשנים 2020-2027. הכוללים תוספת שכר רוחבית של כ-11%, קיצור שעות העבודה השבועיות ל-40 שעות, ומענק חד פעמי לחד הפסח. מה עוד טומן בחובו ההסכם? כל הפרטים במאמר הבא.

ההסכם החדש

משרד האוצר וההסתדרות הציגו יחד את הסכם המסגרת החדש עבור המגזר הציבורי, המתייחס לשנים 2020-2027, לפיו העובדים יהיו זכאים למספר הטבות בלתי מובטל, כגון: תוספת שכר רוחבית של כ-11% תוך חיזוק אוכלוסיות ייעודיות, העלאת הפיריון ושיפור יכולת הניהול בשירות הציבורי, שבוע עבודה מקוצר של 40 שעות שבועיות בלבד, ומענק חד פעמי לעובדי המגזר על סך 6,000 שקלים. בנוסף, סוכמו עקרונות הרפורמה בשכר של הסייעות ברשויות המקומיות, כך ששכרן בסיסי יהיה כ-7,200 שקלים, כולל תוספת של עד 600 שקלים מענק חודש על רציפות בעבודה, וזאת לצד מסלולי קידום והכשרות מזכות תגמולים.

הסכמות נוספות במסגרת ההסכם

במסגרת ההסכם, נקבעו פריבילגיות רבות לטובת עובדי המגזר הציבורי, למידע המלא אודותיהם, לחצו כאן למאמר המלא.

 

 

תוספת שכר לעובדי המגזר הציבורי

עובדי המגזר הזכאים להעלאת שכר, יקבלו תוספת של 500 שקלים ומתוספת שכר אחוזית של כ-6%, באופן בו התוספות יועברו בפעימות לאורך שנות ההסכם. בנוסף, ניתן לעובדים מענק חד פעמי של כ-,6,000 שקלים במהלך באפריל לכבוד חג הפסח. בנוסף, ניתן יהיה להקצות אחוז מתוך התוספת הכספית לצרכים מקומיים של המעסיקים במגזר הציבורי.

העלאת הפיריון

במסגרת ההסכם, תפתח האפשרות למעסיקים לבצע מהלכי ייעול במטרה לשפר את השירות לאזרחים, וזאת בנוסף לקידום השירותים הציבוריים, למשל הכנסות טכנולוגיות וניוד עובדים.

הפחתה בשעות העבודה השבועיות

לפי ההסכם, שעות העבודה השבועיות יקוצרו לאט לאט מ-42 שעות, ל-40 שעות, מה שיקל מאוד על העובדים, ויאפשר להם לטפח יותר את משפחתם. בנוסף, עובדים אשר מועסקים בגופים שנותנים חופשה מרוכזת בחול המועד פסח, יקבלו את האפשרות לעבוד חצי יום באסרו חג.

חוזים אישיים

יוצעו חוזים אישיים בכמות מוגבלת במטרה לייעל את השירות בשלטון המקומי ובהשכלה הגבוהה ובכך להעסיק אנשים מוכשרים במשכורת ובתנאים התואמים את כישוריהם, בנוסף תינתן האפשרות להעסקה בחוזים קיבוציים גמישים ובשכר גבוה במקצועות מסוימים.

קרן רווחה לגמלאים בפנסיה צוברת

קרן הרווחה לגמלאים תורחב, גם לעובדים הנמצאים במסלול של פנסיה צוברת – מה שישפר באופן משמעותי את התנאים של העובדים והגמלאים כאחד.

תהליכי ייעול בגזרת כוח האדם

סוכם כי יתקיימו קיצוצים של עובדים שלא מתאימים לתפקיד בגופים מסוימים – במכסות מצומצמות כדי לייעל את הארגונים ולנקות אותם מעובדים שלא מספקים את התפוקה הרצויה לאותו ארגון.

בשורה התחתונה,

מדובר בחוזה חשוב מאוד שנערך בשיתוף פעולה עם שר האוצר, בצאלאל סמוטריץ' ויושב ראש ההסתדרות ארנון בן דוד. שר האוצר, סמטוריץ' הגיב בנושא ואמר שמדובר בהסכם תקדימי המבטיח יציבות במשק. גם יושב ראש ההסתדרות, ארנון בן דוד התרצה מההסכם, באומרו כי ההסכם יאפשר להסתדרות לדאוג לכל הסקטורים המוחלשים. חוזה זה יסייע בצורה משמעותית לעובדי המגזר הציבורי – הן בשכר גבוה יותר, והן בשעות עבודה חודשיות נוחות יותר.

שאלות בנושא חדשות כיפה חושפים: מענק כספי לכלל עובדי המגזר הציבורי לרגל חג הפסח

למידע נוסף על חדשות כיפה חושפים: מענק כספי לכלל עובדי המגזר הציבורי לרגל חג הפסח

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות