10 סיבות טובות להקים עמותה בישראל

מי שרוצה להקים עמותה או מתלבט בעניין  – חשוב שידע כי כיום ישנן סיבות טובות, בין אם חברתיות ובין אם אישיות להקים עמותה. אבל מהן הסיבות וכיצד עושים זאת נכון? הכל בהמשך.

להקים עמותה

עמותה לפי ההגדרה היא תאגיד שבו ישנם אנשים אשר חוברים יחד כדי לחולל שינוי למען הטבה עם איכות החיים, או על מנת לקדם מטרות, בדרך כלל חברתיות.

בכל הנוגע לעמותה וקיומה, חשוב לדעת כי התאגיד עליו להיות מוכר על פי החוק והוא חייב להיות רשום על ידי רשם העמותות במשרד המשפטים שתפקידו לנטר את פעילויות העמותה על ידי פיקוח ומעקב.

כיום בישראל ישנן יותר מ 30 אלף עמותות שרשומות ברשם העמותות, כאשר כל אחת מהן נועדה לקדם מטרה שונה (כמו גם שלעיתים ישנם עמותות המקדמות מטרות דומות), אבל מהן הסיבות האמתיות להקמת עמותה? הנה 10 מהן:

שינוי חברתי

בראש ובראשונה חשוב לדעת כי הקמה של עמותה נעשית על מנת לחולל שינוי חברתי. עמותות למען חולים, אנשים עם מוגבלויות, בעלי חיים ועוד, כולן שמות לעצמן למטרה לחולל שינויים עבור הסביבה, תוך שעמותות נועדו לשפר את איכות חייהם של רבים כמו גם להטיב עם התנאים, לגייס תרומות וציוד עבור אנשים וסביבה, כמו גם לשמור על זכויותיהם.

פנייה אל משרד ראש הממשלה

רבים מבעלי העמותות הם כאלה אשר יכולים לפנות אל משרד ראש הממשלה ביתר קלות תוך שכיום משרד ראש הממשלה, פניות הציבור ושאר צינורות תקשורת יכולים לסייע לבעלי העמותות לפנות אל הגורמים הממשלתיים הנכונים על מנת להתחיל בשינויים ובתהליכים. אם אתם בעלי עמותה ורוצים לפנות אל ראש הממשלה, חשוב ליצור קשר אל משרד ראש הממשלה פניות הציבור, ובכך לנסות לקבל מענה.

ארגון אירועים

כאשר פותחים עמותה חשוב לדעת כי קל יותר לארגן בצורה זאת אירועים, כמו אירועי התרמה, אירועים חברתיים, כמו גם מפגשים קהילתיים גדולים ועוד. באמצעות פתיחת עמותה: ארגון של אירועים מסוג זה והפנייה לקהל היעד, הינה קלה יותר.

סיוע בהתרמות

אם אתם אנשים פרטיים אשר רוצים לפנות אל תורמים פוטנציאליים, יהיה לכם קשה יותר לעשות זאת, במידה ואינכם שייכים לעומתה. עם זאת במידה ואתם רשומים כעמותה ויש לכם את כל האישורים וההוכחות לכך: יהיה לכם קל יותר לגייס תרומות לקידום המטרות שלכם.

קבלת סיוע תקשורתי

עיתונאים, משרדי יחסי ציבור, מפיקים, מובילי דעה, סלבריטאים, אתרי חדשות ועוד, כולם ואחרים הם כאלה אשר יסייעו לכם לחולל שינוי ולקדם במטרות וזאת ללא עלות. כיום אפשר להיעזר ביותר ויותר אנשי מקצוע משפיעים שפועלים בשיטת ה"פרו בונו" על מנת לסייע לעמותות.

הקלות במיסים

אם אתם חוששים לגבי ההוצאות ש"יפלו" עליכם בעת קיום העמותה, חשוב לדעת כי עמותות מקבלות מהממשלה הטבות מס כמו תשלומי מס נמוכים יותר פטור ממע"מ והחזרים. בשל כך חשוב לרשום את הארגון שלכם כעמותה ולהפוך את הפעילות לחוקית.

מתנדבים

סיבה נוספת שבגינה רבים בוחרים בעמותה לקיום הפעילויות שלהם היא היכולת לגייס מתנדבים למען הפעולות השונות. כיום ישנם שלל מתנדבים שמסייעים לארגונים שונים כמו מתנדבים בצער בעלי חיים, בפעילויות למען אנשים עם מוגבלויות, למען איכות הסביבה ועוד.

הכרות עם אנשים חדשים

עוד בסיבות להקמת עמותה היא היכולת להכיר יותר ויותר אנשים חדשים, חלקם נשארים בעמותה וחלקם יישארו אף כחברים טובים לכל החיים תוך שחלק מהם יהיו עוברים ושבים שפשוט נפלא להכיר!

קבלת ציוד

עמותות העוסקות בהצלת חיים כמו כאלה הפועלות למען בעלי חיים, אנשים חולים, ילדים בסיכון ועוד, יכולות לקבל ציוד רב שמגיע מתרומות שונות.

סיפוק נפלא

לסיכום והסיבה האחרונה אבל גם כזאת שהיא מאד חשובה, הקמת עמותה מסייעת לרבים להגיע אל סיפוק בחייהם, להבין יותר את הצורך בסיוע ההדדי, בערבות הדדית ובצורך העז בשינוי חברתי. התנדבות בעמותה או הקמה של אחת כזאת – מקנה לרבים את היכולת לתרום מעצמם ובכך לתרום לעצמם המון!

שאלות בנושא 10 סיבות טובות להקים עמותה בישראל

להקים עמותה

למידע נוסף על 10 סיבות טובות להקים עמותה בישראל

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות