10 דברים שלא ידעתם על משרד האוצר

משרד האוצר הוא ממשרד ממשלתי שעוסק בכל הקשור למדינות הכלכלית של ישראל ותפקידו לבצע איזון וויסות בפעילויות הכלכלית בארץ ישראל. המשרד אמון גם על קביעת תקציב המדינה כמו גם חלוקת התקציבים והפעילות המתוכננת של הממשלה עם התקציב.

משרד האוצר

אבל מה צריך לדעת על משרד זה? הנה 10 עובדות חשובות ומידע בנושא:

שר האוצר ותפקידו

בראשו של משרד זה נמצא שר האוצר והוא אחראי על קבלת החלטות חשובות, כאשר לשר האוצר כפופים סגן השר, חשב כללי, מנהלי אגף התקציבים, אגף שוק ההון ועוד.

עיתונאים במשרד האוצר

אחת העבודות המעניינות על משרד זה הוא שיאיר לפיד, שחקן, יוצר ועיתונאי ראש מפלגת 'יש עתיד', כיהן כשר אוצר בממשלה, כמו גם שישנם עיתונאים ויוצרים כמו יונתן דקל המתעניינים בתחום הפוליטי.

אתר אינטרנט

 משרד האוצר כמו גם שלל משרדים ממשלתיים, מקנים מידע לציבור דרך אתרי אינטרנט חדשים, נגישים וכאלה שיש בהם אינפורמציה רבה. האתר מאפשר גם דרכי התנהלות קלים יותר כמו גם טפסים חשובים להורדה בעת הצורך, כמו גם שהאתרים מספקים יצירת קשר עם מחלקות ואגפי האוצר בצורה טובה יותר.

אגפים במשרד האוצר

במשרד האוצר ישנם מגוון אגפים ביניהם: אגף שוק ההון, אדף שכר והסכמי עודה, אגפי רשות המיסים, רשות החברות ועוד. בנוסף חשוב להכיר את אגף התקציבים משרד האוצר העוסק בהכנת תקציבי המדינה, תוך קבלת אישור הממשלה אודות התקציב ועוד.

מחשבונים באתר

באתר האינטרנט של האוצר אפשר ליהנות משלל מחשבונים שנועדו לשימוש של הציבור הרחב שמסייעים להבין עלויות ולבצע חישובים שונים. באתר של משרד האוצר ניתן למצוא מחשבונים לתעריפי ביטוח, מחשבון ניהול תקציב, מחשבוני משכנתא, ביטוח דירה ועוד. בכך ניתן לקבל יותר אינפורמציה על עלויות.

אינפורמציה

עוד חשוב לדעת כי משרד האוצר מקנה לציבור הרחב אינפורמציה אודות הכלכלה בארץ כמו גם סקירת דוחות של דוח הממונה על השכר, סקירה כלכלית שבועית. דוח הכנסות המדינה, תחזית צמיחה והכנסות ועוד.

מצגות

מידי פעם אפשר לחפש ולמצוא באתר האינטרנט מצגות שמפרסם משרד האוצר בנוגע לתכניות כלכליות שקשורות לתושבי המדינה.

משרד האוצר "נגד" אימהות

בשנת 2009 החליט בית המשפט העליון להכיר בטיפול בילדים כהוצאה הכרוכה בייצור הכנסה ולתקצב הוצאות כמו שירותי שמרטפות ועוד. עם זאת משרד האוצר יצא נגד הקביעה – מה שעורר מחלוקות גדולות בין נשים בארץ למשרד .

מנהיגי משרד האוצר

בין מנהיגים וראשי המשרד ניתן למצוא שלל אושיות מפורסמות ופוליטיקאים דגולים כמו שמעון פרס, יצחק שמיר, לוי פנחס כפיר ועוד.

שקיפות מלאה

כיום יותר מתמיד מקנה משרד זה שקיפות מלאה לציבור, תוך הקניית מיד נרחב רשת, אגף פניות ציבור מורחב ושלל שירותים לאזרח.

שאלות בנושא 10 דברים שלא ידעתם על משרד האוצר

משרד האוצר

למידע נוסף על 10 דברים שלא ידעתם על משרד האוצר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות