התקרחות גברית: לחץ וסטרס אצל מנהלים יכולים להיות הסיבה לכך

תופעת ההתקרחות הגברית היא ככל הנראה אחת התופעות הנפוצות והמוכרות ביותר ממנה סובלים גברים רבים ברחבי העולם וגם כאן בישראל. כל מי שלמד את הנושא לעומק, יודע כי מדובר על תופעה הורמונלית שהיא הרבה פעמים גנטית, וכזו שאין לה משמעויות קליניות מעבר להתקרחות עצמה שזה עניין אסתטי וקוסמטי במהותו ולכן מי שמחפש פתרון לרוב חושב על העניין הזה ואיך אפשר לפתור את הבעיות ההורמונליות והנטייה הגנטית. עם זאת, רבים לא לוקחים בחשבון את העובדה החשובה שמעבר לעניין הזה, יש עוד גורמים שתורמים ומשפיעים לרעה על ההתקרחות הגברית ולפעמים גם יכולים להיות הסיבה העיקרית לזה שהיא מתרחשת. כך למשל, אצל מנהלים וגברים שעובדים בתפקידים בכירים בחברות גדולות או מנהלים עסקים וחברות כאלו בעצמם, רמות הסטרס והמתח מתוך שגרת העבודה יכולות בהחלט להיות הדבר שמעודד את הנשירה וחשוב להכיר בזה ולטפל בזה מהשורש. בואו ננסה להבין איך זה בדיוק עובד ומה אפשר לעשות עם זה.

איך מטפלים בנשירת שיער והתקרחות?

באופן כללי חשוב לדעת שכיום יש לא מעט פתרונות שונים לתופעת נשירת השיער וההתקרחות, שחלקם טובים ויעילים יותר ואחרים נחשבים לפחות. אפשרות רווחת כיום היא השתלת שיער בארץ או בחו"ל, אחרים בוחרים בטיפול אסתטי נטו עם הדמיית שיער, וגם כדורים לנשירת שיער הם אחד מפתרונות רבים לתופעה, אך למעשה זהו הפתרון היחיד שמטרתו לטפל בשורש הבעיה של ההתקרחות הגברית (על ידי נטרול האנזים שממיר את הטסטוסטרון הגברי לנגזרת של ההורמון שאחראית על תהליך ההתקרחות). עם זאת, לא משנה באיזה פתרון בוחרים, חשוב להבין שלצד הטיפול חייבים לנטרל את הגורמים הסביבתיים והפנימיים שמחמירים את התופעה והרבה פעמים בלי לעשות את זה קשה לראות שיפור של ממש.

התקרחות גברית: לחץ וסטרס אצל מנהלים יכולים להיות הסיבה לכך

לחץ, סטרס וחרדה – מקור להרבה מאד בעיות

חשוב להבין כי תופעות כמו סטרס או חרדה כשלעצמן הן אינן תופעות חריגות או בעיתיות. נהפוך הוא – הרבה פעמים החוויה של הסטרס והחרדה באופן נקודתי היא כזו שבכוחה לחדד לנו דברים חשובים, לרכז אותנו ולפקס אותנו לקראת משימות חשובות. איפה מתחילה הבעיה אם כך? כאשר החוויה הופכת לשגרה ולדבר יומיומי ורגיל. במצבים הללו האדרנלין גבוה והמוח נכנס למצב של מגננה והישרדות. הגוף משתמש בכל המשאבים הפיזיים שיש לו וזה משהו שיכול לגרום להרבה חוליים ואתגרים גופניים בטווח הרחוק. בכל מקרה, מי שחווה זאת על בסיס קבוע יסבול ממראה עור עייף יותר, מציפורניים חלשות, משיער שביר, דקיק וחלש והרבה פעמים מנשירה מוגברת של השיער.

לטפל בהתקרחות זה חשוב, לטפל בסטרס זה חשוב יותר

הרבה פעמים הגוף שלנו מאותת לנו כשהוא במצוקה ונשירת השיער יכולה להיות אינדיקציה טובה לא אחת. מנהלים מן הסתם רוצים להיראות תמיד במיטבם וחשוב להם להיראות ייצוגיים ומסודרים בפגישות השונות (אין ספק שמדובר בדבר שחשוב למנהלים טובים שמעוניינים להראות מקצועיות) ולכן זה בסדר גמור לשאוף להתמודד בצורה טובה עם תופעת ההתקרחות. עם זאת, חשוב להבין כי במקרים בהם מקור התופעה הוא בלחץ, מתח וחרדה, חשוב הרבה יותר לטפל קודם כל בשורש הבעיה. ראשית מומלץ להוריד עומס ולעבוד פחות קשה, כדאי לשלב כושר גופני, יוגה ומדיטציה וגם שינוי של התפריט ואכילה מסודרת של מזון בריא יותר תתרום את חלקה בלי צל של ספק.

זכרו כי הרבה פעמים המראה שלנו מראה על בעיות עמוקות ושורשיות יותר ושאפו תמיד לטפל במקור הבעיה ולא רק בתסמינים שלה. הרבה בריאות ושגרה רגועה יותר!

שאלות בנושא התקרחות גברית: לחץ וסטרס אצל מנהלים יכולים להיות הסיבה לכך

התקרחות גברית: לחץ וסטרס אצל מנהלים יכולים להיות הסיבה לכך

למידע נוסף על התקרחות גברית: לחץ וסטרס אצל מנהלים יכולים להיות הסיבה לכך

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות