תארים חשובים בעולם ההייטק

לימודי פסיכותרפיה

למרות שאנחנו רגילים לחשוב על עולם ההייטק כעולם של הנדסה בלבד, בפועל, מדובר בתעשייה שלמה, רחבה ומגוונת שזקוקה לכל תהליכי התמיכה, הניהול והבנייה העסקיים ואף מתמודדת עם האתגרים הספציפיים שלה. זה נכון, הנדסה היא מקצוע נחשק בעולם ההייטק, אבל פיתוח טכנולוגיה, לא בשונה מפיתוח מוצר אינם מהווים את העיסוק והפעילות הבלעדית של בית עסק או ארגון.

על מנת שארגון יתפקד עליו להיות פעיל בשלל המחלקות שמאפשרות לו חיים, לרבות מחלקת המכירות והשיווק, משאבי האנוש והמחלקה המשפטית, כמובן שהמחלקה הפיננסית שאחראית בין היתר גם על משכורות העובדים וניהול התקציב השנתי על מנת לוודא, בין היתר, שאלו יגיעו בזמן. מחלקות העיצוב והקריאייטיב ויחידות הפיתוח השונות במחלקות השונות שם עולמות הפסיכולוגיה מככבים. בין אם מדובר על מחלקות השיווק והמכירות, משאבי האנוש, הניהול הבכיר ולמעשה פסיכואנליזה נכונה שנעשית בסביבה העסקית ושימוש נכון בעקרונות מעולם הפסיכותרפיה מקבלים ביטוי באופן קבוע כמעט בכל היבט של העשייה הטכנולוגית.

השכלה חזקה לבסיס חזק של עבודה בהייטק

לימודי פסיכותרפיה למעשה הפוכים למועילים בכל סביבת עבודה ודווקא בהייטק שמקדישה הרבה מאד תשומות הן לרווחת העובדים והן להיבטים של שיווק ומכירה מבוססת בחלקים משמעותיים שלה על עולמות הפסיכולוגיה ועל היכולת לאתר ולהתאים את הפתרון הטוב ביותר.

תארים נוספים שהם בכלל לא קשורים להנדסה ופיתוח תכנה שמקבלים ביטוי ואופק משמעותי בהייטק הם תארים בתחומים כמו:

משאבי אנוש – אחד התחומים החשובים ביותר ואחד התארים המועילים יותר בעולם ההייטק הוא עולם משאבי האנוש שמעניק למעשה את הגג מכל ההיבטים לא רק לעובדים אלא לכל מערך האנוש שמקיים את מפעל ההייטק באשר הוא.

משפטים וכלכלה – מחלקות מקצועיות כמו גם מסלולי ניהול בכיר מבוססים הרבה פעמים על ידע מקצועי חשוב במשפטים ו/או בכלכלה, לכן אנשים בעלי ידע והסמכה בעולמות אלה משתלבים בהייטק במחלקות המשפטיות והפיננסיות וזוכים לאופק תעסוקתי משמעותי ומשכורות גבוהות כבר בשלבים הראשונים של העבודה. כמובן שבעלי תפקידים אלו מהווים את המועמדים הטבעיים לעתודה ניהולית והאופק שנפרש בפניהם הרבה יותר רחב.

קריאייטיב וארט – לצד העיצוב שאת תפקידו כולנו מכירים בהייטק, יש גם לא מעט מקום לאמנות עצמה. התכנון של כל מהלך שיווקי, קמפיין, מכירה, עיצוב ולמעשה כל שלב האפיון והתכנון של הדברים הוא חלק אמנותי שאמנם צריך לקחת בחשבון היבטים שונים של פונקציונאליות, אבל עיקרו הוא להעניק את הכיוון האמנותי של המוצר, השירות, המיתוג וכל ההיבטים הרלוונטיים.

כמו שכאמור גם הפסיכותרפיה- לצד עולם משאבי האנוש ולא מעט גם באופן שורשי כחלק בלתי נפרד ממנו עומד העולם הפסיכולוגי, אבל לא רק. לימוד פסיכותרפיה מאפשרים שילוב בהייטק לא רק במחלקות של משאבי אנוש, אלא גם במחלקות השיווק, המכירות ואפילו בתהליכים של הארט דיירקשן.

צעדים ראשונים בעולם המקצועי

לא משנה מה ההשכלה שלכם, בין אם היא בתחום של משפטים, פיננסים וניהול בכיר, פסיכולוגיה ופסיכותרפיה, קריאייטיב וארט או עיצוב וכל תחום אחר, תוכלו להשתלב בעולם ההייטק גם על בסיס היכולות האישיות והצורך בשטח. צעדים ראשונים הם תמיד עניין מורכב שניתן לפישוט והקללה במידה ונעשה בצורה נכונה. ליווי מקצועי יאפשר להפיק את המקסימום בתהליך החדירה לענף.

שאלות בנושא תארים חשובים בעולם ההייטק

לימודי פסיכותרפיה

למידע נוסף על תארים חשובים בעולם ההייטק

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות