קורס Full Stack

קורס Full Stack הוא דוגמה נהדרת להכשרה משתלמת מאד בעולם ההייטק, הן עבור מי שכבר עובד בתחום והן עבור מי שרוצה לחדור אליו.

כבר שנים רבות ועודנה, תעשיית ההייטק היא הענף הטוב ביותר לעבוד בו. ככה פשוט. מדינת ישראל היא מדינה קטנה שאין בה מספיק שטח להפיק משאבים טבעיים, יחד עם זאת ובזכות הטכנולוגיה אנחנו מצליחים להבריק אפילו בזה. מדוע? בזכות ההון האנושי.

אנחנו נקראים בירת הסטארטאפים העולמית לא בחסד, אלא בזכות, וזה לא רק בגלל שיש הרבה יוצאי 8200, אלא זה בגלל הסיבה שיש את 8200 ואת כל התשתית שמאפשרת צמיחה פורייה לאורך כל שנות חייו של האדם.

אף על פי שבקרב הציבור מתקיים איזה מיתוס שבהייטק יש תקרת זכוכית מבחינת גיל, בפועל, תקרת הזכוכית פוגשת את האדם כשהוא מפסיק להשתנות ביחד עם צרכי הארגון והמשק, אבל ההצלחה המסחררת שלנו בענף הטכנולוגיה המשתנה מעצם קיומו טמונה דווקא ביכולת הגמישה של העובד.

הכשרות מקצועיות בתחום ההייטק קורס Full Stack

ישנם מסלולים רבים להתמקצעות בעולמות ההייטק השונים וכל הדרכים טובות ויעילות, בתנאי שממש עושים את הדרך. מה שחשוב להבין הוא שבכל תחום ועל אחת כמה וכמה בעולם דינאמי כל כך כמו העולם הטכנולוגיה, ההכשרה וההתאמות שלה היא תהליך שאין לו סוף.

בעולם משתנה גם האדם צריך להיות מוטה ופנוי לשינוי וההסתכלות על הכשרות וקורסים מקצועיים צריכה להיות כחלק בלתי נפרד מהקריירה. ככל שיש הפנמה ויישום של הצרכים הדינאמיים כך השמים הם הגבול.

מה לומדים ב קורס Full Stack ?

מפתח פולסטאק הוא למעשה עובד רב תחומי שמסוגל לספק מענה לכל קצוות הפעילות וגם על הטווח. העובדה הזאת הופכת אותו לחיוני לארגון, חיוני לעבודה בצוות ומועמד מושלם לשרשרת הקידום. מפתח פולסטאק צריך אם כן להיות בקיא ומיומן באספקת מענה לצרכים של כל ממשקי תפקידו, הן בצד של ממשק המשתמש, הן בצד של השרתים והן על כל הקשת שבין לבין.

דרישות התפקיד מחייבות שההכשרה תהיה בהתאם, כך שבכל אשר נוגע אל היקף הלימודים של קורס Full Stack מדובר על תכנית לימודים עמוסה וגדושה שייעודה לספק הכשרה מקיפה למגוון של תפקידים שונים. למעשה תפקידו של מפתח פולסטאק הוא תפקיד שכולל בתוכו הרבה כובעים, ועל קורס Full Stack להיות מסוגל לספק לסטודנט את ההכשרה המקיפה והיסודית ביותר שנחוצה על מנת למלא את התפקיד באופן אופטימלי.

הרכב תכני הלימוד של קורס Full Stack

כאמור, קורס Full Stack גדוש בתכני לימוד ואלו כוללים שפות תכנות רבות בין היתר, החל מהבסיסיות ביותר כמו HTML  וג'אווה סקריפט, דרך PHP ועוד רבות וטובות. יחד עם זאת ולצד הדרישה הגבוהה ליכולות תכנות בשני קצוות הממשק, קורס Full Stack מכשיר את הסטודנטים שלו באפיקים נוספים שרלוונטיים לתפקיד. כך לדוגמה העולם העשיר של ממשק משתמש, או בשמו המקצועי UI. ממשק המשתמש הוא קצה אחד שבו מפתח פולסטאק נותן שירות ועליו להכיר גם את התחום הזה, הן במובנים של אפיון והן במובנים של חוויה ובעוד שמדובר על טכנולוגיה, יש פה היבטים רבים נוספים.