השירות הצבאי והחיים האזרחיים משולבים זה בזה בדרכים רבות. יש מקרים שבהם אופי השירות הצבאי עצמו עשוי להשפיע על מסלול הקריירה בחיים האזרחיים לאחר מכן. אילו יתרונות יש לשירות ביחידת גאמא סייבר של חיל המודיעין במגזר העסקי? האם קל יותר לבוגרי התוכנית להשתלב בשוק העבודה? במאמר שלפניכם תקבלו תשובות על השאלות האלו ועוד מידע חשוב על אחד המסלולים הכי נחשקים ויוקרתיים בצבא.

גאמא סייבר במבט מהיר

גאמא סייבר היא בין היחידות הטכנולוגיות הבולטות של חיל המודיעין. כידוע, מודיעין מודרני הוא תחום צבאי אשר מסתמך באופן כבד על טכנולוגיה. הטכנולוגיה פותחת הזדמנויות רבות מאוד, למשל בכל הנוגע לאיסוף מידע ממקורות שונים ולניתוחו. כדי לנצל זאת, חיל המודיעין מכשיר חיילים במיומנויות מקצועיות רבות ובמגוון מסלולים ויחידות. יחידת גאמא סייבר מתמקדת במיוחד בעולם התוכנה ובכל הקשור לאבטחת מערכות מחשוב. דרישות הקבלה עבור המסלול הזה מתחילות מכך שחייב להיות לכם פרופיל 25 לכל הפחות וגם דפ"ר 60. כמו כן, שירות ביחידת גאמא סייבר כולל גם התחייבות לשרת בקבע למשך שנה או שנתיים לפחות. זימון למיונים ליחידה זו נשלח בדרך כלל למלש"בים הלומדים בתיכון מקצועות בתחום הטכנולוגיה. מי שלא קיבל זימון אך מעוניין להתמיין יכול לבקש להגיע ליחידת גאמא סייבר גם באופן יזום.

 

 

יוצאי היחידה בחיים האזרחיים

שירות ביחידת גאמא סייבר מספק הכשרה וגם ניסיון עשירים למדי. לכל אלו יש ערך רב באזרחות בתפקידים מסוימים, המתבטא בדרך כלל בשכר גבוה ובתנאי עבודה נוחים במיוחד. שירות הקבע הוא גורם המרחיב אף הוא את הניסיון שתצברו, כך שתוכלו למעשה להיכנס לאזרחות מנקודת פתיחה מקצועית מצוינת. כידוע, רבים יוצאים מהצבא ומוצאים עצמם ללא מקצוע ולעיתים גם ללא תקציב ללימודים. אחרי שירות בגאמא סייבר, יעמדו לרשותכם כמה יתרונות מבחינת הפרנסה ומסלול הקריירה:

לסיכום

גאמא סייבר היא ללא ספק יחידה מיוחדת ומעניינת, והשירות בה הוא בהחלט ייחודי ומספק. כמו כן, שירות ביחידה זו מצייד אתכם ביתרון מהותי בקבלה לעבודות מסוימות לאחר השחרור מהשירות.