בימינו ארגונים במגזר הציבורי ואפילו חברות גדולות ועסקים במגזר הפרטי רוצים לוודא שהם מגייסים לשורותיהם אך ורק את האנשים המתאימים. לצורך כך, רבים מהם דורשים מהמועמדים לעבור מבחן מיוחד במכון אדם מילא הבודק את ההתאמה שלהם לתפקיד. אם גם אתם מכוונים למשרות בתחומים הללו, יכול מאד להיות שתידרשו לעבור את המבחן בעצמכם ואנחנו ממליצים לכם גם להתכונן אליו. מה בעצם כולל המבחן הייחודי הזה ולמה רצוי מאד להתכונן אליו כמו שצריך? הינה כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא

מהו מבחן אדם מילא?

מבחן אדם מילא הוא סדרה ארוכה של מבדקים המתפרסים על פני יום שלם וגדוש, שהמטרה שלהם היא היכרות מעמיקה עם המועמדים לעבודה. היום כולל כמות רבה של מיונים במכון הנמשכים בדרך כלל בין שמונה לעשר שעות ומותאמים באופן אישי לכל מועמד. מייד נעבור על סוגי המבחנים שעוברים במהלך היום הזה ולאחר מכן נדבר על החשיבות של הכנה מקיפה אליהם כדי להגדיל את הסיכויים לעבור את היום בהצלחה ולהתקבל לעבודה.

סוגי המבדקים במבחן אדם מילא

 

 

חשיבות ההכנה למבדקים

יש תפיסה שגויה בציבור הטוענת שאין צורך להתכונן למבחני אדם מילא ושפשוט אפשר להגיע ולעבור אותם מבלי לנקוט אף צעד מיוחד. חשוב להבין קודם כול שהמבחנים כוללים אלמנטים של התמודדות עם לחץ, עמידה בזמנים, חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא, בחינה של אמינות ועוד. מבלי שמתנסים בכל הדברים האלו מראש, קשה מאוד להגיע למבחן עצמו ולהצליח בו היטב.

מעבר לכך צריך לזכור שאם אתם ניגשים למבחן כדי להתקבל למשרה מסוימת, כנראה אתם מתחרים עם עוד מועמדים רבים. רבים מהם יתכוננו למבחן ואם לא תתכוננו בעצמכם, ייתכן שתהיו בפיגור ניכר מולם, ככה שממש לא כדאי לוותר על האפשרות הזאת.

ערכת הכנה היא המפתח שלכם להצלחה

עם תרגול מעשי ומעבר על כל אחד מהשלבים של יום המבחן באמצעות ערכת הכנה, תוכלו להגיע עם הרבה ביטחון ושקט נפשי ובעיקר תצליחו להגדיל את הסיכויים שלכם לעבור את היום החשוב הזה בהצלחה. אל תישארו מאחור והבטיחו לעצמכם הצלחה במבחני אדם מילא עם הכנה מסודרת ומקצועית לכלל המבדקים.

סיכום

חברות רבות במשק משתמשות במכונים כמו אדם מילא כדי להעריך את האופי והיכולות של העובדים ולבדוק את התאמתם לעבודה. באמצעות התכוננות מקיפה למבחנים תוכלו להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם לעבור את המיונים ולהתקבל לעבודה שאתם מעוניינים בה.