מהו אישור נוטריוני?

עם יד על הלב, כמה מכם יודעים בדיוק מה עושה הנוטריון? סביר להניח שלא מעט מכם לא יודעים את התשובה לשאלה הזאת, והאמת? די חבל. סביר להניח שכל אחד מאיתנו יצטרך להשתמש בשירותיו של נוטריון מוסמך בשלב כלשהו במהלך חייו. ואם אתם לא סגורים לגמרי מיהו הנוטריון, אז חשוב לדעת שמדובר בעורך דין שהוסמך על ידי משרד המשפטים לשמש כנוטריון, מה שמקנה לו סמכויות מאד מסוימות שאין לכל עורכי הדין של אישור מסמכים משפטיים המקנה להם את התוקף המשפטי ואת המהימנות בעיני בית המשפט וגורמי החוק. הדבר הזה נקרא בקיצור "אישור נוטריוני". מתי הוא נדרש וכמה הוא יעלה לנו? ריכזנו את כל הפרטים כאן.

תרגום נוטריוני ואישור תרגום נוטריוני

קרוב משפחה מעבר לים נפטר והותיר לכם נכסים וממון? מעוניינים לרכוש דירה באירופה? לקראת לימודים אקדמאיים בחו"ל? ובכן, במקרים הללו כמו במקרים רבים נוספים, תדרשו להציג מסמכים במדינות היעד כמו אישור צוואה, תעודת בגרות, החלטות משפטיות וכן הלאה ובשפת המקור כמובן. מי שמוסמך לבצע תרגום כזה, שהוא לא תרגום רגיל אלא תרגום ששם דגש על דיוק של המונחים המשפטיים הוא כמובן הנוטריון. כיום אגב, ניתן לקבל תרגום מסמכים על ידי נוטריון אונליין ובהחלט אין צורך להתרוצץ ממקום למקום. שימו לב, גם אם אתם בעצמכם דוברים את השפה והחלטתם לתרגם את המסמך לבד, עדיין נדרש אישור תרגום נוטריוני על מנת לתת לו תוקף משפטי. מהסיבה הזאת ומהסיבה שלנוטריון ידע משפטי שאין ברשותכם, מומלץ בהחלט לעשות את כל התהליך אצלו.

ייפוי כוח נוטריוני

מעוניינים לתת ייפוי כוח לאדם מסוים או לקבל ייפוי כוח ממישהו? מי שמאשר מהלך שכזה הוא אך ורק נוטריון מוסמך. ייפוי כוח נדרש במקרים רבים כמו למשל כאשר מעוניינים לתת למישהו לנהל מכירת נכס בעבורנו, כאשר רוצים לתת לאדם גישה למסמכים משפטיים שלנו בענייני צוואה למשל וכן הלאה. אחד הדברים החשובים שבודק הנוטריון הוא האם ייפוי הכוח ניתן מתוך רצון חופשי ולא כפייה או בעורמה.

מהו- אישור נוטריוני

אישורים נוטריונים נוספים

כאמור, האישור הנוטריוני הוא רחב ונוגע בתחומים רבים. נוטריון מוסמך לתת אישור שאדם מסוים אכן חי, לאשר נכונות מסמכים רשמיים ומסמכי מדינה כמו תעודות לידה, תעודות פטירה, רישיונות כאלה ואחרים ותעודות ממוסדות לימודיים. הנוטריון גם מוסמך לאמת ולאשר הסכמי ממון הנחתמים בין בני זוג לפני חתונתם, לאשר רשימת מצאי, שירות בו נעזרות לרוב חברות ביטוח לאחר נזק שנגרם לעסק או לגוף כלשהו לאחר אירוע בטחוני או בטיחותי ולערוך העדה של מסמך סחיר.

שימו לב, ישנם שירותים רבים נוספים שמעניק נוטריון מוסמך. אם אתם נזקקים לשירותים הללו, מומלץ מאד לפנות לנוטריון מנוסה וותיק. חשוב לדעת שרבים משירותי הנוטריון ניתן לקבל אונליין בקלות ובמהירות. שיהיה הרבה בהצלחה!

שאלות בנושא מהו אישור נוטריוני?

מהו אישור נוטריוני?

למידע נוסף על מהו אישור נוטריוני?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות