מהן סוגי העבודות במגזר הציבורי? ומהן ההטבעות שמקבלים עובדים כאלה? אם אתם מתלבטים בנוגע ללימודים או שסיימתם לימודים במגוון מקצועות כמו רפואה, משפטים, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית ועוד – חשוב שתדעו כי עבודה במגזר הציבורית יכולה להיות רווחית במיוחד ואף מספקת, כאשר עבודה במגזר הציבורי  מקנה את היכולת להרוויח שכר לא רע בכלל כמו גם להגשים את הייעוד בחיים.

כיום ישנם לדוגמא שלל פסיכולוגים אשר עובדים במגזר הציבורי ומספקים מענה לציבור כמו גם פסיכיאטרים בשירות המדינה, אנשי קבע, עורכי דין, שופטים ואף אנשים בעלי תפקידים שלא חלמתם שקיימים!

ואכן רבים כיום נושאים עיניהם אל משרות נחשקות במגזר הציבורי או במשרדי ממשלה, אבל האם בנישאת העיניים יש הגיון? מסתבר שבהחלט! וכי משרות כאלה יכולות להיות שוות במיוחד…

אבל אילו משרות ישנן במגזר הציבורי? ומה השכר הממוצע למשרות כאלה? כל הפרטים והמידע החשוב בהמשך.

עבודה במגזר הציבורי

אם אתם רוצים לעובר במגזר הציבורי חשוב שתדעו כי על פי טבלאות שכר במגזר הציבורי, השכר והתנאים של עובדים מסוג זה נחשבים גבוהים וטובים בהרבה ממשרות רגילות ואפילו ממשרות הייטק שנחשבות בין המפנקות ביותר מבחינת שכר ותנאים.

אבל אילו עבודות ישנן במגזר ציבורי?

סמנכ”ל השמה בשירות התעסוקה מאתרת מקומות קלפי, מנהל שירותים וטרינריים כלכלנים, פסיכולוגיים ופסיכיאטריים רופאים, רכז פיתוח ארגוני והדרכה בהנהלת בתי המשפט, פקידי שומה ברשויות המיסים, סמנכ"ל מחקר ותכנון ואף עוזרי ציד שעובדים ברשות הטבע והגנים!

משרות אלה ורבות אחרות נחשבות משרות בשירות הציבורי והן אף כאלה שמכניסות שכר לא רע בכלל, כאשר השכר הממוצע לעובד בחברה ממשלתית, על פי טבלאות שכר במגזר הציבורי יכול לעמוד על 22 אלף שקלים בממוצע!

בנוסף לעובדי מדינה או עובדים במגזר הציבורי ישנן שלל הטבות שרבים רק יכולים לחלום עליהן, כמו שכר גבוה יותר ביחס מול טבלאות שכר, חוזים אישיים מעולים, ותנאים שחשבנו ששומרים רק לעשירון העליון.

על מספרים ומשכורות שלא חשבתם שאנשים שעובדים במגזר הציבורי יכולים להגיע אליהם!

בכל הנוגע לשכר במגזר זה, חשוב לדעת כי רופא במגזר הציבורי יוכל להרוויח משכורת של 25 אלף שקלים, שופט בשירות הציבורי יגיע לשכר ממוצע של 55 אלף שקלים ברוטו בחודש בעוד שעובדים בשירות החוץ יגיעו לשכר של 20 אלף שקל והרמטכ"ל ,שימו לב לזה: יגיע לשכר של כמעט 100 אלף שקלים בחודש! הרשימה נמשכת ונמשכת עם סכומים גבוהים מן הממוצע.

ומה לגבי הטבות?

בכל הנוגע להטבות, מלבד ההטבה הגדולה שהיא שכר גבוה במיוחד על פי טבלת שכר במגזר הציבורי , מקבלים עובדים מסוג זה תקציב לאחזקת רכב, תקציב לביגוד, מענק יובל לעובדים ותיקים, קרן השתלמות וקרן פנסיה ביחס של 13 אחוזים אותם מפריש המעסיק, קביעות, 24 ימי חופשה בשנה, ימי השתלמות, סבסוד ארוחות ואפילו שעת אימון כושר שבועית על חשבון המעביד!

אז בפעם הבאה שאתם מתלבטים לגבי העתיד או מחפשים משרה, מומלץ שתבדקו כיצד גם אתם יכולים להתברג למשרה במגזר הציבורי!