איך עובד שרת וירטואלי ולמי זה מיועד?

שרת וירטואלי

שרתים וירטואליים הפכו כבר מזמן למיינסטרים בעולם המחשוב והם בין היישומים הבולטים ביותר, של טכנולוגיית הוירטואליזציה. עד כדי כך, שכל עסק אשר משתמש במחשוב מתקדם חייב לכל הפחות לשקול שימוש בהם, בכדי להמשיך ולהיות תחרותי. בדומה לאתר אינטרנט, כולם משתמשים בכך – כבר לא מדובר בטכנולוגיה שתספק יתרון בעצם יישומה, אלא השאלה היא אם כבר, כיצד משתמשים בכך טוב יותר מהמתחרים? אם כן, כיצד עובדים שרתים מיוחדים אלה ולמי הם מיועדים?

סוד הקסם

לפני שניכנס לעומק, נסביר כי שרת וירטואלי הוא למעשה הדמיה של שרת שלם (השרת הפיזי + מערכת ההפעלה + התוכנות המבוקשות). שרת כזה ממומש, בכך ששרת פיזי מריץ על גבי מערכת ההפעלה שלו עוד שכבת תוכנה, שהיא תוכנת הוירטואליזציה. זו מציגה בפני המשתמש שרת שתכונותיו מוגדרות בתוכנה ולכן ניתנות לשינוי בקלות ובמהירות. הדבר דומה להדמיה (אמולציה) של ממשק מחשב מסוג מסוים, על גבי מערכת מסוג אחר. למשל, הדמיית מחשב מק על גבי חלונות. מאחורי הקלעים – חלונות. ב"חזית" – מק. ביניהם מתווכת תוכנת הוירטואליזציה באופן שקוף והיא זו ש"תשבור את הראש", כיצד לעשות את הקסם.

יחיד ורבים

למעשה, עולם הוירטואליזציה מציע הרבה יותר מהצגת Virtual server בודד. הוא מאפשר להציג אוסף שרתים וירטואליים על גבי אותו שרת פיזי יחיד, לשירות עשרות (ויותר) משתמשים במקביל. הוא מאפשר לעשות גם את ההיפך מכך – להציג אוסף שרתים פיזיים, כשרת וירטואלי בודד. ל-Cluster שרתים שכזה מגוון יתרונות מעניינים. למשל, היכולת להבטיח המשכיות עסקית, במצב בו אחד השרתים הפיזיים קורס – השרתים האחרים יפצו על כך, באופן "שקוף" למשתמש.

כשירות מרוחק

הביצועים הגבוהים והמחיר הזול של תקשורת אינטרנט כיום, מאפשרים לכל ארגון ממוצע להשתמש בשרתים וירטואליים כשירות. בכך, חוסכים שימוש בתשתית שרתים פיזיים פנים ארגונית, על העלויות והטרחה שכרוכים בניהולה. כך מקדמים את גישת IT as a Service בעוד שלב, באופן שמגדיל קלות עבודה למכסימום.

למי זה מיועד?

קלות יצירת והגדרת שרת וירטואלי, הופכת שירות זה למתאים מאוד למגוון מצבים. כמה דוגמאות בולטות: מצבים בהם דרוש שרת נוסף לזמן קצר בלבד, כאשר מעוניינים לבצע ניסיונות על גבי שרתים במגוון רחב של קונפיגורציות, מצבים בהם צריך להקים במהירות אוסף שרתים גדול או כפתרון לבדיקת תוכנות ומערכות הפעלה שעלולות "לעשות צרות" (מוטב שזה יקרה על שרת וירטואלי, שקל לבטל ולהחליף בחדש).

השורה התחתונה

שרת וירטואלי חוסך לך כספית ברכש, מקל ומזרז עבודה עם שרתים ומקדם גמישות עסקית רבה. צריכתו כשירות מקוון, מוסיפה ומסייעת לשפר Return Of Investment, מאחר שמשלמים רק לפי השימוש. לכן, מומלץ ומשתלם, להכיר שירות מחשוב רב עוצמה זה ולהבין כיצד הוא יכול לתרום גם לכם.

שאלות בנושא איך עובד שרת וירטואלי ולמי זה מיועד?

שרת וירטואלי

למידע נוסף על איך עובד שרת וירטואלי ולמי זה מיועד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות