עסקים רבים נמצאים במקום טוב ועדיין בוחרים להמשיך ולהשקיע – לנתב את העסק לעבר הצלחות נוספות, וזאת כי עסק חכם הוא עסק שיודע שתמיד יש לאן להתפתח, להתקדם ולשאוף, ולא רק מבחינת תכנות, אסטרטגיה וניתוב כספים, אלא בין היתר גם באמצעות השקעה בטיב החומר האנושי, ועל כן אם רק מבררים, מגלים שקיימות לא מעט סדנאות מצוינות שמיועדות עבור אנשי עסקים, כאלו שמסייעות להתפתח, לחדד כישורים, להפגין יכולות, להתמקד בעיקר, לשדר הצלחה וכדומה. להלן חמש סדנאות מומלצות:

סדנאות בעולם העסקים

סדנת סטיילינג

אחת מהסדנאות היות מהנות (ואף יעילות) הינה סדנת סטיילינג. סדנה מעין זו מסייעת לעובדים לשדר את המסר הנכון אל מול הקולגות, הלקוחות ואף כלפי המנהלים. בנוסף, ברגע שעובד מתלבש כראוי, הוא מרגיש יותר טוב עם עצמו וכאשר הוא מרגיש יותר טוב עם עצמו הוא חש שהוא מסוגל ליותר ומכאן שהוא מפיק יותר תועלת עבור החברה. כמו כן, מדובר בסוג הסדנאות שעובדים יותר אוהבים לעבור, וזאת כי בין היתר היא משרתת נאמנה בחיים הפרטיים, כך שהעובדים חשים מתוגמלים, משמע מדובר ביתרון כפול.

סדנת נטוורקינג

נטוורקינג הנו מונח שמיוחס לרישות עסקי, לדרך שיווק שמושתתת על מפגשים חברתיים, כאלו שמתרחשים בין אנשי עסקים שמגיעים ממגוון רקעים. מפגשים מעין אלו מאוד חשובים על מנת ליצור קשרים, ליזום שיתופי פעולה, לייצר הזדמנויות עסקיות וכדומה. עם זאת, לא תמיד קל לגבש קבוצה שכזו ולא תמיד קל להיכנס לקבוצה שכזו ועל כן טוב להכיר שקיימות סדנאות נטוורקינג לעסקים. בסדנאות מלמדים לנצל הזדמנויות (ואף ליצור אותן), למנף מפגשים (ולו מבחינת שיווק), ליצור מעגלים מקצועיים, להבין אלו מטרות צריכות להניע את המפגשים וכדומה.

סדנאות  בעולם העסקים

סדנה כללית לאנשי עסקים

אנשים רבים מתפקדים כאנשי עסקים, אך בעצם לא יודעים לנצל הזדמנויות, כיצד לנהל משא ומתן וכדומה. אי לכך טוב להכיר סדנה שמעניקה מענה מקיף. למה ניתן לצפות? ובכן ניתן ללמוד כיצד מייצגים את עצמכם, מייצרים עניין, סוגרים מכירה, מתמודדים בפני קשיים, יוצרים שיתופי פעולה, מושכים לקוחות, משפרים את המיתוג, מנצלים נכון את הזמן, מנהלים שיחה עסקית, מארחים קולגות, מתייחסים לעובדים וכדומה.

סדנה להכרת תוכנות

עולם העסקים דינמי ומהיר ועל כן בפני כל איש עסקים עומדות מגוון הזדמנויות, במיוחד אם יודעים כיצד למנף מגוון כלים טכניים ותוכנות. אי לכך חשוב להכיר את התוכנות שקיימות כיום בתחום, כאלו שמאפשרות לתקשר עם לקוחות באופן מהיר ונוח, כאלו שמאפשרות לעקוב אחר נתוני הפופולאריות של האתר, כאלו שמאפשרות לייצר סרטונים ערוכים, כאלו שמאפשרות לבצע סקרים יעילים וכדומה.

סדנת גיבוש

כל עסק מושתת על איכות העובדים, וידוע שעל מנת שהעובדים יסתדרו היטב ביחד, חשובה ביותר עבודת צוות. מסקנה? מוטב להכיר סדנת גיבוש, כזו שמוציאה את העובדים מהמשרד לשטח וגורמת להם להכיר האחד את השנייה בסיטואציות שונות ואף מהנות, כאשר המטרה היא אחת – ליישם שורת ערכים קבוצתית. סדנא זו נחשבת מאוד חווייתית ולא פעם מועברת באמצעות משחקים, כגון תחרויות, אתגרי שטח וכדומה. בסדנא הצוות לומד לסמוך האחד על השני, לפתור קונפליקטים, להכיר חוזקות אישיות, לפרגן האחד לשני, למצוא פתרונות יצירתיים עבור בעיות מהיום יום, להגביר את הביטחון העצמי והקבוצתי ובאופן כללי מדובר בעבודת צוות שמובילה לתוצאות.

כיצד בוחרים?

אם רק תבררו, תמצאו עולם של סדנאות. כיצד בוחרים? ביחנו באיזה מקום העסק נמצא, מהו הצורך הכי ממשי, מהי המטרה שמבקשים להשיג, עד כמה הצוות מגובש, איזו סדנה מובילה להכי הרבה שיתופי פעולה וכדומה, כאשר תמיד מומלץ להתייעץ עם העובדים – לתת להם הרגשה שהם חלק משמעותי מהמשוואה.