איך ישראלים יכולים למצוא עבודה באירופה?

עבודה באירופה

שוק העבודה בארץ יכול להיות מוגבל כאשר מדובר במקצועות מסוימים. אחרים שואפים לעבור לארצות רחוקות ולגור שם בשביל החוויה. בכל מקרה, מה שברור הוא שחשוב לדעת למצוא עבודה בכדי שניתן יהיה להתפרנס באותם מקומות. אירופה היא יעד מאד מבוקש להגירה וכזה אשר מציע הזדמנויות רבות הן בתעסוקה, הן בתרבות והן בנושאים רבים אחרים. בשביל להגיע אל המשרה הנכונה, יש צורך בהיכרות עם שוק העבודה כמו גם עם הכלים השונים שיש לנו בשביל לחפש ולמצוא עבודות. אם גם אתם רוצים למצוא עבודה באירופה, המשיכו לקרוא ותגלו שלל טיפים שיעשו לכם את החיים הרבה יותר קלים.

מציאת עבודה באירופה – משימה למקצוענים

לפני שניגשים למציאת עבודה, חשוב לדעת שאירופה מורכבת ממדינות רבות כאשר כל אחת מהן דוברת שפה שונה. יש בה מגוון של תרבויות, מנהגים ומסורות. לכן, חיפוש עבודה בגרמניה יראה שונה במקצת מחיפוש עבודה ביוון. לאחר שעשיתם מחקר קטן בעצמכם, תוכלו להיעזר בכלים הבאים.

הדרך הראשונה שנרצה להציג לכם היא השמה על ידי מומחים שזהו תפקידם ומקצועם. חברת השמה מקצועית יכולה לנתח את היכולות שלכם ולחבר אתכם למקומות באירופה אשר היו יכולים להעסיק אתכם. בואו ניקח בתור דוגמה את אחת החברות המובילות בתחום, חברת fly-job – זוהי חברה שיש לה תחומי עיסוק שונים והיא יכולה לארגן הרבה מהמשימות שלכם. היא עוסקת כמובן בהשמה עצמה ומציאה של מקום עבודה. מעבר לכך, החברה יכולה לארגן בשבילכם את כל הניירת והבירוקרטיה הנלווית לכך. מעבר לאירופה יכול להיות כרוך בקשות לאישורי עבודה, אישורי שהייה ועוד התנהלות רבה מול שלטונות המס המקומיים. מה שמייחד את  fly-job הוא הטיפול והליווי האישי שהם נותנים לכל מועמד או מועמדת. כך אתם יכולים להיות בטוחים שיש מישהו שדואג לכם לכל הצרכים השונים לאורך הדרך ולא רואה את הדברים רק בפריזמה צרה.

דרכים נוספות למציאת עבודה באירופה

יש כמובן דרכים רבות להגיע אל המשרה הנחשקת שלכם באירופה וכדאי לנסות את כולן.

פה לאוזן

כן, זוהי שיטה ותיקה למציאה של משרות וגם כאן היא יכולה לעבוד. יש הרבה מקומות שהיו רוצים להעסיק מישהו או מישהי לפי המלצות של עובדים. אותם עובדים יכולים להיות חברים שלכם, מכרים שלכם או קרובי משפחה קרובים או רחוקים. אם תפרסמו שאתם מחפשים עבודה באירופה, יכול מאד להיות שיהיה מי שירצה לעזור ולתמוך בכם.

אינטרנט

תוכלו תמיד לעשות חיפושים שונים באינטרנט. אלו יכללו שני סוגים של חיפוש. תוכלו לחפש בלוחות שונים המשמשים למציאת עבודה. לוחות אלו יפרסמו מודעות אפילו באנגלית. לחילופין, תוכלו לבדוק באתרים של חברות שונות בהן תרצו לעבוד. בחברות גדולות יש לעיתים קרובות מדור שלם אשר מיועד למשרות פנויות. חברות גדולות יפרסמו את אותן משרות רלוונטיות גם באנגלית.

רשתות חברתיות

ברשתות שונות תוכלו להגיע לקבוצות ופורומים אשר מתעסקים במציאת עבודה. בפייסבוק יש קבוצות ייעודיות לעבודות באירופה. באתר לינקדאין תוכלו ליצור קשרים אשר מבוססים על היכרות מקצועית עם אנשים אשר נמצאים באירופה. דרכם תוכלו להתעניין לגבי פרויקטים חדשים וגם משרות אשר מתפנות. היתרון ברשתות החברתיות הוא שניתן לרחרח את השטח, לשאול ישראלי שכבר עובדים באירופה וגם לקבל טיפי לגבי אופן הפניה לחברות ומעסיקים פוטנציאלים.

חשוב מאד לפני תחילת התהליך לעבור על קורות החיים שלכם ולעדכן אותם בהתאם למקום אליו אתם רוצים להתקבל. מי שאין לו ניסיון בעריכת קורות חיים באנגלית, עכשיו יהיה זמן טוב להשלים את החסר וללמוד כיצד עושים זאת. בהצלחה!

שאלות בנושא איך ישראלים יכולים למצוא עבודה באירופה?

עבודה באירופה

למידע נוסף על איך ישראלים יכולים למצוא עבודה באירופה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

נגישות